30 Các câu trả lời

buat tak tahu je, org tua zaman dulu banyak suruh kita ikut era diaorg, padahal Ali Bin Abi Thalib pernah bersabda; Ajarilah anak² mu sesuai zamannya, kerana mereka hidup dizaman mereka bukan dizamanmu. Sesungguhnya mereka dicipta untuk zamannya, sedangkan kalian dicipta dizaman kalian. Diaorg seolah² menyalahkan takdir yg tertulis, sedangkan bukan kita yg meminta. Jadinya, awak bersalin normal or czer ke, awak tetap ibu, awak mengandung, awak melahirkan, awak menyusukan, awak tetap ibu. Anak x ramai tak pe, kita dapat melahirkan keturunan kita pun dah cukup bersyukur sedangkan di luar sana berapa ramai tiada zuriat menanti tahun. Abaikan apa org cakap buruk tentang diri kita, asalkan kita, suami dan Allah je tahu sekuat mana kita. Don't give up mummy. Semoga dipermudahkan segala urusan. Aamiin

MashaAllah, terima kasih awak, doakan saya dgn baby selamat dah sihat. Nervous tunggu esok. 🥹☺️

pernah kena jgak masa czer anak ke 3...masa tu dlm wad,kwn mak kol tanya,mcm mana ko blh leaking, czer lagi ke? last la tu kn...xdpt lagi la ko branak....masa tu tgh tgu turn nk msuk blik bedah,geram sgt masa tu...rasa nak nangis jgak time tu...sb bkn pilihan kita nk czer, yg sulung tu baby dh nk lemas bukaan baru 7cm, ke 2 tu sb gdm ng ubat pun xjln czer jgak...yg ke 3 czer...insyaallah yg ke 4 nti bru saya btl...mmg teringin nk bersalin normal... tp Allah dh tetapkan... xpe janji baby selamat...alhamdulillah bersalin yg ke 3 ni xda rasa sakit...sis sabar ek, biar je org nk ckp apa...wlaupun geram...sabar je,bt xtau...

jangan hiraukan sgt dgn kata2 tok awak tu. anak ramai ke sorang ke tak menjamin kita ke syurga pun , anak tu amanah kalau ramai2 lagi byk lah kita akan dihisab sbb tanggungjawab jaga ank berat bkn sekadar bg mkn pkai mnum je .. terima seadanya qada dan qadar , bersyukur slalu dgn pemberian Allah . jgn termakan dgn kata2 negatif org sekeliling wlaupun kluarga sndiri.. btw saya pun e-czer ank first , preg lgi lps 9 bulan czer .. skrg dh msuk 31w tk thu lah sama ada czer lg atau normal .. tapi mana2 pun saya ok je janji nyawa baby dan kita selamat

saya pun 2 kali czer...pernah juga melalui perkara yg sama.org2 yg xfhm..kita pun kalau blh xnk czer..sy pernah tnya doc kalau czer bp kali boleh mngandung...doc kata ikut pd emosi kita dan kondisi perut kita..kalau kita mampu untuk menahan boleh smpai 4 or 5 cuma kne beza 3 thun br blh mngandung lgi...at least perut dlmn dah sihat..kesihatn n emosi perlu jaga..xyh pk kata2 org lain...puan perlu kuat lalui...srta suami juga perlu memainkn peranan..semoga segala urusan puan dipermudhkn srta puan n baby sihat hendaknya...☺️

Selamat malam puan, sebelum tu saya doakn moga segala urusan bersalin puan dipermudahkan, insya Allah. Sy juga bersalin cezr, ketiga2 anak sy semuanya czer. Alhamdulillah Allah bagi juga zuriat. Jangan down ye puan, sian bby kat dlm perut tu. Yg pertama kita kena percaya pada kada' dan kadar yg Allah dah aturkan. Siapa kitakn nak menyalah ketentuan Allah. Takpe, org dulu2, tok nenek kita memang mcm tu... tp kita positifkn aja. lama2 nanti oklah mereka. Semoga Allah permudahkan semua ye dan selamat berpantang😊.

Hi sis. Even anak breech, kne czer, quota 3 anak, semuanya sudah ditakdirkan Allah sejak awal. Benda yg diluar kawalan kita, x usah stress memikirkan nya. Org kalau hati ada Allah, tau common sense, dia xkn ckp gitu. Sabar jelah sis. Mungkin Allah hadirkan org2 toxic dlm keluarga sis utk bg lg byk pahala, atau mungkin nk hapuskan dosa2 lama atau nk menaikkan darjat. Hmm hidup ni begitulah xde yg semua benda ok. Sy pun 2x czer dan sy xkisah org ckp mcmtu. Bg sy yg penting kualiti anak bukan kuantiti

Betul. Dlm family dia ni hat paling toxic, selalu bg org down. Semoga saya diberikan kesabaran menghadapi insan yg sebegini. Terima kasih awak. ☺️☺️

Insha'Allah ok je.. jgn risau. Selawat byk2. kalau anak ramai pun bukan mereka or tok yg tanggung, kite mk pak yg tanggung. Anak ramai kos tinggi, kite taknak jadi mak pak aniaya anak sbb tak mampu sedia serba serbi utk anak tu membesar. Allah tau kita mampu setakat mana. Yakin ja. Sy bersalin smua czer, nak masuk kali ke4. Dpt pilihan btl sebb lekatan tak teruk time czer kali ke3. Don't worry okay. Jadi berani demi anak2 dan diri sendiri, masa depan jauh lagi menanti. Be strong!

Terima kasih awak. Semoga Allah mudahkan urusan kita yg bersalin czer. Berdebar rasa nak serah diri esok. Tp dgq byk momies yg bg semangat rasa better byk dari semalam. ☺️☺️

boleh czer 3 atau 4 kali, ikut pemeriksaan doktor. ni baru kali kedua sis, mgkin lps ni ade lagi harapan utk bersalin normal. jgn sedih2. pedulikan ckp org sis. anak ramai pun , tp x jadi manusia, x boleh nk doakan kita bila mati nnti, x boleh nk uruskan sakit makan kita bila tua nnti , x guna jugak sis ( review jujur dr seorg yg bekerja nursing home). Allah bg rezeki ikut kemampuan kita. Brp rezeki anak allah bg tu, yg tu kita jaga didik elok2.. kuat semangat ye sis

Terima kasih awak. Betul kualiti anak tu yg penting x kira lah sorang ka dua kan. ☺️☺️

Sy first baby Czer..ni second baby harap2 normal ..Sy pasrah n redha andai Kene Czer PLK kali ni walau banyak cara dah kita ikhtiar untuk bersalin normal..Bila Allah dah tetapkan bersalin Czer PLK Sy terima jer .. mayb Sy akan rancang untuk tambah anak lagi LPs ni n sah2 doktor akan suggest elektif Czer.. insyaallah semoga dipermudahkan urusan kita semua yg tngh tunggu due date..Enjoy jer sementara baby dalam perut..LPs ni rindu PLK rasanya..

Terima kasih. Awak pun, semoga dipermudahkan semuanya. ☺️

tak silap saya BTL sampai 4org bole ,ikut badan juga. tapi kalau kata normal pun, kalau kata Allah bagi rezeki takat 2 org tuh juga, tak bole kata apa kan. patutnya tok awak tak bole kata mcm tuh, yg nak jaga n besarkan awak n husband, bukan dia pun. awak ignore je yaa kata dia, maybe dia still ingat zaman dia kot, byk anak. tak fikir zaman ni mcm mana, tak fikir rezeki anak tuh Allah yg bagi.

Terima kasih awak☺️☺️