19 Các câu trả lời

saya alahan kuat sgt wktu 1st tri, apa yg masuk semua muntah smpai dr kata makan la apa je yg boleh asal ada menda yg masuk. nmpk mcm xsihat mknn2 ni semua tp ni je yg boleh masuk : roti (mcm2 perisa yg manis2 suami blikan, yg rasa sardin ke pizza ke xleh telan), biskut kosong cicah air panas, roti canai cicah susu pekat, cereal. minum pon minuman manis aja atau air kosng sejuk yg berais, xda ais xleh telan. nmpak semua mknan manis kan saya makan tp still berat badan turun jugak sbb kuat sgt muntah.. saya cuba mkn protein cm ayam ke telur, pksa diri sbb nurse suruh paksa, still muntah jugak, smpai tiap mlm saya kebulur, mlm2 mimpi nk makan je 😢, so mknn manis2 tu la yg bg sikit tenaga utk sy tiap hari..

Kena try n error. Saya seminggu direct makan laksa je 🥹 lepastu dah tak ngam. Alhamdulillah try makan nasi kicap dgn telur goreng garing. Boleh masuk. Tp kena makan sikit2. Try pulak dgn ikan bilis goreng bawang. Pun boleh. Yang penting kuantiti sikit2 je. Kalau mkn byk, mmg auto mual nak muntah. Lepastu kalau lapar saya mmg standby roti/biskut buat kudap2 or buah. Ni baru try makan bihun goreng. Alhamdulillah tekak okay. Ngam je. Kena jugak paksa makan tau awak. Saya ni sampai menangis2 bila time nak makan sbb tak lalu tapi sebab risaukan baby, saya kena jgk makan.

betul, saya dulu pun kalau mkn benda tuu ngam dgn bdan, mmg straight makan seminggu 2mggu .. smpai bosan, bru try benda lain .. janji lengkap, karbo protein .. air masak pun penting

Kena try and error. Sebab kita tak tahu badan kita boleh adapt dengan jenis makanan/minuman yang macam mana. Saya tengah trimester 2, minggu 23 masih muntah2 since 5 weeks. Kena warded, drip sampai lebih 12 bottle sebab dehydration. Saya muntah2 langsung tak boleh telan air putih so saya minum air sarsi cordial tak letak gula. Dah trimester 2 baru boleh telan air putih. Makan apa pun semua muntah tapi nak tak nak telan je. Makan dalam kuantiti sedikit. Kalau makan waktu malam, lepas makan terus tidur nak elak muntah. Tu cara yang badan boleh adapt buat masa skrg

Sy semua anak alah sampai 4-5bln. alah teruk sgt2. melepet. asal masuk ja keluar balik tkkira makanan/minuman. air liur setiap saat meludah. sampai muntah darah, drip air. last masa 1st 2,3bln hari2 sy blh telan jam u batu shj. itu yg sy mkn. tp doktor kata tkpa sbb awal2 tu baby tkmkn byk pn. hjg2 baru baby cepat mmbesar. tp terus tkda prob dgn hgb. kalau tak hgb sy memg cukup makan.

Saya start alahan masa 5w. Sekarang baru 10w, masih tak mampu nak telan nasi, lauk2 dan sebarang makanan yg digoreng atau tumis. 2 3 hari ni dah boleh makan sepotong nasi impit dgn sambal tu je tiap pagi. Petang makan sebiji buah oren. Tu je yg mampu ditelan setakat ni, yg lain semua muntah. Memang tersangat lemah dan tak berdaya.

kalau tak nak makan berat, makan je ringan2 sis. tapi makan kerap. apa yg boleh makan, makan. basically enter survival mode je buat masa sekarang. nanti dah rasa elok sikit baru fikir pasal kena makan makanan berkhasiat etc tu. kuat kuat 💪🏻💪🏻💪🏻

Saya first week 1st trimester seminggu makan bubur berlauk thailand. Lepas tu hari hari makan meehun goreng. Kena paksa diri makan, nnti baby tiada khasiat. Tapi betul kata mom lain. Kena makan sikit sikit. Bila perut penuh, auto mual. Makan green apple

Biasa klu tak mkn smpai bdn lemah turun berat nurse akan suggested minum susu, sbb nutrition lengkap. Mcm anmum tu sesuai la utk ibu2 yg kurang selera. Yg selera mcm dipam2 yg tak digalakkan susu tambahan ni sbnrny.

Saya pon mcm ni jgk. Tapi paksa la tuk mkn.. makan nasi amik suku senduk pastu lauk ikut tekak.. sekarang ni saya mostly ayam goreng je boleh masuk.. then makan buah, prepare la roti dan biskut kalau lapar..

1st trimester sy mcm awak la sis, melepet je . berat trun 5kg , msuk 2nd trimester ada la tenaga skit. Awk kena minta husb standby makanan/biskut2 manis berdekatan awk biar senang capai.

Câu hỏi liên quan