7 Các câu trả lời

minum air putih y secukupnya,pakaian kena longgar.klo sis x bekerja bole lah sis cuti pakai seluar dalam dlu bagi miss v bernafas(pkai kain batik jer dlu). pastikan miss v sentiasa kering.klo lembab nnti keputihan mkin teruk.&basuh dengan air paip y mengalir,elakkan dlu guna pencuci missv. sya start pregnant, keputihan bnyk juga,tapi skng suda 6bulan,keputihan normal sja.xda masalah keputihan y teruk

VIP Member

saya dari w6 sampai w8 keputihan teruk. sampai tak boleh jalan sbb luka² gatal kt bawah. then saya amal makan yogurt yg takde perisa tu, kurangkan makan manis², tukar semua seluar dalam pakai yg cotton + besar satu saiz bagi miss v bernafas elok. alhamdulillah dh takde gatal². keputihan pn ok walaupun keluar yg kental² tp takde bau busuk dh

mkn kena ttp jage..elak mkn mknn y beryis..manis.amalkan mkn yogurt..esp y plain klau nk ade rse ltk buah..basuh ngn air suam..air rebusan sirih or air suam garam..klau duk umh kerap gantikan suar dlm or pantyliner..lps bersama elakkan dlu buang dlm..klau buang cpt2 cuci bersih2

terima kasih atas respon nya...

kerap cuci dgn air suam..jgn guna sabun,elak guna pantyliner trlalu lama..bnykkan minum air dan pastikan cik V sentiasa dkeringkan lps cuci😇

Saya baru 6minggu hamil, saya pon alami masalah keputihan sampai warna kekuningan akhir2 ni. Kandang tu rasa gatai sgt.

minum air masak banyak2, and selalu cuci keputihan kat bawah tu… jangan minum or makan manis2…

VIP Member

Kurangkan makan manis2, mkn mknn ada probiotik

Câu hỏi liên quan