12 Các câu trả lời

doktor paling suruh elak waktu pregnant makan makanan xmasak betul. mudah kene keracunan. xpregnant kene keracunan pon xlarat, lg la tgh ada baby kat dlm. naya je kalau keracunan. keluar masuk toilet toilet, warded lg cucuk sana sini. kalau saya xlalu la nak hadap. baik tahan je. saya teringin makan megi dr sebelom pregnant, xmakan2. tiba2 pregnant, smpai skrg da 7 bulan teringin tp sabo je la😅

What happens if I eat soft boiled egg while pregnant? No, eating soft-boiled or raw eggs while you're pregnant isn't recommended. This is because of the risk of the eggs containing salmonella, a bacterium that causes food poisoning. Your immune system is weaker during pregnancy, so you're more susceptible to bacteria that cause food poisoning.

walaupon dh ckup bulan kandungan dh kuat. mmg tkboleh mkn raw food sbb tkot keracunan disebabkan bakteria salmonella. tkpercaya puan boleh google dlm apps ni. cuma ade alternative utk telur, boleh cari pastuerized egg. barulah selamat. ni bkn soal teringin, tp bahayakan diri dan kandungan.

saya hari hari makan 2 biji telur separuh msk sejak 7bln. masuk 9 bln mkn 3biji tiap pagi. hb xpnh kurang 13. mak ckp niat bg tenaga masa bersalin. adik sy telan yg mentah sari sebelum serah diri, 3jam je di hspital terus bersalin, xsmpai sari dh boleh balik. insyaAllah niat dn mtk yg baik baik

sama mcm saya...7bln dah mkn 2-3 biji telur separuh masak tu time sarapan....mmg sedap blh tambah tenaga...make sure sblm rebus telur tu basuh bersih kulitnya supaya hilang najis n kuman salmonella penyebab keracunan tu... Inshaa Allah selamat ibu n kandungan...

waktu pregnant xkisah la trimester pertama, kedua ketiga elakkan mkn mknan yg rare, yg masak separuh² .. tp klu teringin sgt bleh je mkn sebiji utk lepas gian, jgn mkn dlm kuantiti yg byk sbb takut bahaya kt mommy n baby

Makanan mentah separuh masak boleh ke makan setahu sy xboleh sbb ada bacteria. Kecian baby.

Kalau boleh elakkan. Kalau x boleh elak,anggap je teringin☺️

TapFluencer

Boleh . Kalau third tri holeh dah untuk mudah bersalin

VIP Member

Bole utk lepaskan teringin, jgn byk je

boleh tapi Jagan makan byak 2biji ke😊😊

Câu hỏi liên quan