19 Các câu trả lời

Nak tahu boleh ke tak, berbalik pada lifestyle awak sendiri sebelum pregnant tu cemana. Kalau awak memang jenis yang joging or kerap berjalan, In Shaa Allah takde problem apa2 if you continue to do so bila pregnant ni. Jangan pulak la kalau memang jenis tak joging/jalan sebelum pregnant, pastu tiber nak rajin jalan pulak masa awal2 trimester ni. Body shock la, tak biasa, maybe boleh cause miscarriage. Hujung2 nak bersalin tu haa yela jalan banyak2 bagi nak bersalin. Saya memang jenis buat light exercise, Alhamdulillah joging petang2 macam biasa masa awal2 trimester okay saja. Second trimester pulak, saya banyak jalan. Third trimester goyang kaki je. Tapi still bersalin awal 37 minggu.

kalau first and second trimester jgn dlu. baby perlukan tenaga. kita kena simpan skit dkt dia . tkut bleeding ke pape. sy pun 26 mggu ni husband tk bagi bnyk bergerak sebab keputihan keluar banyak. tkut air ketuban leaking plak nnti. dah pernah gugur wktu 6 weeks sebab active bergerak sgt, rahim belum kuat untuk support perkembangan baby. time dah third trimester nak dekat due tu baru banyakkan bergerak sebab nak mudahkan bukaan jalan nak bersalin. itu pendapat sy lah.

boleh awak untuk light exercise. melainkan awak mmg ada high risk dlm pregnancy itu mmg tak digalakkan la. awak boleh follow fb doctor imelda balchin pakar o&g. dekat sama mcm2 info bermanfaat awak boleh dpt. doctor rajin share ilmu utk kita semua

Boleh. 😊 Sangat digalakkan. Melainkan awak ada masalah kandungan. Jadi the best awak tanya gynae ya. Setiap ibu mengandung kondisinya tak sama. Gynae sahaja yang boleh advise awak sebab rutin checkup awak dengan dia. Jadi dia tahu keadaan awak dan kandungan awak. 😊 Macam saya dari 1st trim sampai 3rd trim tiada masalah untuk light exercise, naik turun tangga, brisk walking selepas mendapatkan nasihat daripada gynae 😊

ini sy setuju

Tengok pada badan jugak kot sis.. Kalau mcam sy dah 2x bleeding, jadinya dr memang suruh banyak bedrest.. Jgn bnyk berjalan & jgn travel semua.. Kalau kandungan sis okay, tak ada apa2 masalah InshaAllah boleh je jalan2🥰 Tapi berpada2 jgklah, jgn smpai penat sangat, risau jugak kan

Ada masalah tak , hb low ka apa ka ? Kalau penat stop ok jgn paksa , elok bnyk begerak ni nnt mudah beranak hahaha Saya dulu preg kerap bejalan asyik nk jalan ja husb yg penat tp saya tak , tup2 baby keluar awal sbb dh msuk laluan dh Tkdk la awal mana msih cukup bulan

cuba refer dr , kalau saya mmg kena bedrest je memanjang sebab ada masalah air ketuban leaking . So saya xdpt nak ikut tips banyakkan berjalan , berjoging ke apa . saya kena jalan perlahan , batuk pon xboleh teran .

slalunye 2nd trimester, kandungan da stabil.. insyaaAllah ok.. cuma jgn paksa diri.. rse penat rehat.. x perlu nak hbeskn 2km tu.. wat santai2 je amek2 angin..

Boleh jea sya dri awal preg smpai lerr nk dkt bersalin bnyak travel,, and alhamdulillah sya bersalin xde contraction thu2 baby nk lahir da n baby skrg da 5day

saya dr trimester 1 smpai lani dh trimester 3 kerap berjalan jenis x blh duduk diam lebh suka berjaln😂 alhamdulillah takda apa² n first mom😌

Alhamdulilah. saya pun rasa light exercise takde masalah sebab kita lebih tahu badan kita macam mana.

1st trimester sy byk rest je byk baring.. late 2nd trimester baru sy byk jalan.. 1st trimester kalau xnk isau ape2 better bykkn rest..