48 Các câu trả lời

Maybe ibu mertua tengok keadaan sis kot. Maybe die tengok dari segala sudut, jadi itula die cakap. Tp jgn kecik ati, buktikan pada ibu mertua yang awak boleh lakukannya. Walau usia anak petama kecik lagi, dah mengandung anak kedua dan kekangan kewangan, katakan anda boleh lakukannya. Jangan cepat bersedih ati, biasanya orang tua nih bile die ckp tuh sebab die tengok dari segala sudut. Jangan kecik ati. Senyum dan terus kan kandungan anda - kalau itu yang hendak anda lakukan. Katakan tidak pada negativity. Ingat, mood anda akan memberi kesan terhadap bukan sahaja bayi dalam perut tetapi terhadap anak yang sulung juga. Be positive. Ceriakan hati anda dan hari anda dengan fokus pada benda yang lebih bermanfaat. Saya yakin, ade sebab kenapa mertua awak cakap camtu dan saya yakin jugak awak ade sebab kenapa tetap nk beranak no2. Jangan isau. It’s your life, your choice. If they are not happy with your choice, it’s their problem and not yours anymore. We have 99 problems and dealing with negative or toxic people isn’t making any good. All the best!

org len ngndong dia lak soh ggurkn🤣 skit jiwa mak mrtua bgini. ank 1st bru 8 bln lbeh..mmg msih awl. tp dah rzki kan..ada sbb Allah bg. sy rse awk stay dgn mil ..ni yg siap mil boleh tau kwangan awk n suami. awk wajib abaikan je prmntaan dia. sbb prmntaan dia sgt biadap. lhirkn ank ke2 dgn tenang2.. tp lps lhir nti...ambil lah prncg..bukan sbb xnk ank...tolak rzki..tp sbb ia lbeh baik. fokus dlu bsrkn ank. ksihtn diri..emosi dri awk kne jg jgk.. sdahlah mil bgitu pnye peel. ank2 nk mmbsr..byk komitmen dan tekanan akn dtg. suami jg boleh la tgkatkn usaha lbeh utk tmbh pndptn..lg2 skg musim2 kgwtan ekonomi. Moga rzki muai buat awk skluarga.

VIP Member

Kalau sy jd sis, sy xakan gugurkan kandungan. Benih yg dh tertanam dlm rahim tu anak sis, darah dging sis. Xsgup nak korbankan darah dging sndiri, lgpon duit boleh dicari, sesuatu yg hilang pasti akan menyesal seumur hidup. Setaat mana dgn seorg mentua, tp klu melibatkan nyawa dan aturan dr Tuhan, sis kena pertahankan hak sis juga tambah2 sebagai seorg ibu. Bg sy sejak pregnant, rezeki dtg tnpa disangka2. Stiap kali lepas solat jgn pernah lupa doa rezeki dicukupkan dan rezeki utk baby juga. Suami pon kena main peranan, kerja lebih rajin, nanti Tuhan bg keberkatan untuk semua. InshaAllah. Aaamiin..

allahu..bsabar sis..abaikan kata2 negatif..pk ank dlm kandungan..jga diri baik2..jga pmakanan..jgn stress tau sis..rezeki allah mluas..stiap ank ada rezeki yg da ttulis..allah maha pmurah sis..abaikan kata2 negatif yg blh mbunuh semangat sis..pk ank dan diri sdiri..byk kan bdoa.. allah xkan bg ksusahan diluar kmampuan umatnya..sy doakan semoga ibu mertua sis dibukakn pintu hati dan semoga kluarga sis dipmurahkan rezeki mluas dan sentiasa didalam payung lindungan Allah selalu..jgn give up dan truskan bdoa..

Ya Allah nape la mak mertua kata gitu...sis,saya rasa jgn dgr ape yg dia suruh kalo dia xsuka pegi lantak dia..yg penting sis jaga kandungan sis baik2 dan jagan stress dengan ape mak mertua sis tue...saya rasa mak mertua sis GILA kot...patut bawak dia pegi Hospital mental...kalo dia paksa jugak sis ade hak utk mempertahankan sebab anak dalam kandungan tue adalah Rezeki Allah utk sis..Bukan senang Allah nak bagi rezeki anak..senang ckp suruh gugurkan dia ingat anak kambing ke ape.😤🤬

Anak itu rezeki. Itulah kdg2 mertua ni xfhm apa yg kita rsa dan apa yg kita lalui. Yg tahu nk kita ikut ckp dy ja. Klu sy, xperlu gugurkan. Anak tu rezeki. Rmai lg org yg dh kwen berthun2 xdpt baby. Ataupon klu sis snggup, bila ank dh lahir bg pda org yg blom ad ank tpi jgn biarkan bdk tu lupa siapa ayh ibu dy. Slalu2 mlwat jgn putuskan hubungan. Itu pndpt sy sis. Maaf klu trsilap ckp

Ni dh tahap melampau.. Kalau kena aku lh dpt mak mertua suruh gugurkan..memang aku sound tegak punya. mulut puaka mesti hati pon lebih puaka.. sakit pulak hati aku bila dipikirkan manusia macam ni pon ade lagi.. berdosa tahu x gugurkan anak.. rezeki dh tertulis di tgn Allah SWT. Kenapa si tua nak mampos tu boleh merepek meraban suruh org gugurkan anak. xde hati perot ke.. x ingat kubor dh ke. ape laaa deyyy

abaikan sahaja kata kata org tua itu. kalau boleh slow talk, slow tak...doa juga bagi dia lembut hati nak terima. jangan stress stress. abaikan sahaja kalau dia masih berdegil. bukan dia yg jena beranak anak tu nnti. puan jugak yg akan bersalin bukan dia. anak tu bukan sahaja rezeki dri Tuhan tapi juga amanah. kalau gugurkan bukan sahaja berdosa dari segi agama bahkan itu satu jenayah.

ap hal dye nk suh ggur plak bkn dye yg mgdung..xad agama ke apa mak mntua sis tu..maaf la ckp mcm ni..klu bby tu ad mslh ye la blh ggur kn neh xad mslh nk buat ap dggur kn ibrat dh mcm membunuh plak..dh la sis x yh la nk amik pusing sgt dgn mak mntua mcm tu sis jga je kdugan sis tu baek2 n diri sis..rezeki allah tu luas insyallah ad je rezeki stiap ank2 yg allah dh atur kn

Kakak, buat pekak je. Jangan biarkan kata-kata ibu mertua sedihkan akak. Kita hamba Allah, bukan hamba mak mertua. Jadi tak payahlah ikut cakap mertua tu. Ingatkan diri sendiri apa Allah cakap tentang anak: Jangan gugurkan, jangan takut dengan kemiskinan. Apa yg mak mertua cakap tu lantak p la dia, dia bukan Tuhan pun utk akak patuh.

Câu hỏi liên quan