2 Các câu trả lời

VIP Member

Hi, kalau jenis gatal memang tak jalan kalau pakai pencuci intim. First pregnancy saya dulu doctor bagi pencuci jugak mula2, tapi next checkup tu saya mintak buat swab test untuk gbs & time tu doctor masukkan ubat dari bawah. Next day terus baik. Also tu bukan symptom gbs, tapi keputihan gatal2 ni sejenis kulat je. Try lah ubat yang masuk dari bawah tu. Ada jual dekat pharmacy. 2nd pregnancy ni pon saya kena lagi keputihan gatal2, tapi kalini beli sendiri & mintak suami buatkan

Hi awak. Saya dah 27weeks. Saya ada keputihan, tapi, tak gatal2, and tak banyak. Cuma saya risau, colour dia tak jernih. Haritu check up kk tak teringat nak inform nurse in charge. Boleh ke check di klinik biasa?

Sebenarnya kalau sampai gatal2 + berbau + bertukar warna + banyak dikira tak normal. Takut boleh sangkut gbs. Try makan yogurt original. Banyakkan minum air masak. Kurangkan yg manis2.

Buat masa ni tiada bau + warna putih pekat saja. Cuma ini pertama kali kena keputihan. Jadi rasa sangat gatal. Huhu..owhhh ok saya akan kurang kan pengambilan manis lepas ni. Terima kasih sudi komen.

Câu hỏi liên quan