18 Các câu trả lời

Sy pn sblm kwen mmg xtratur priod, dh kwen sthun masih lom ade zuriat, sy xputus asa utk cek upt stiap kli priod delay.. smpaikan sy berputus asa utk cek upt☹️, hrpan menggunung utk dptkan zuriat sy pendam smpaila masuk tahun ke4 perkhwinan kami, sy dikejutkan dgn khadiran malaikt kecil dlm rahim sy.. ❤️.. xtau nk gmbrkan mcm mana perasaan sy mse tu.. Akhrnye, +ve jgk upt sy.. rse mcm nk pgsan😂😂.. Truskan usaha sis, sis msih baru alam perkhwinan, dn sy xnafikan kte as a wife pasti meltkkn hrpn yg tggi utk prgnen.. spnjg 3thun pejlnn rumhtangga mcm2 kmi cuba, urut, chekup hsptl semua ok..xd masalah.. cuma rezki utk dpt zuriat tu cept dn lmbt je.. Amalkan pemakann sunnah dn asid folic, insyaAllah dpt mmbntu.. mudah2an sis akn dikurniakn zuriat..aminn❤️ 1je perlu kite ingt, slagi kite ade priod, slgi tu la kte boleh prgnen😇😇.. yakin, tawakkal, berdoa, dn beserah pd Allah swt.💐

Sis natrah ahmad, sy dlu mkn asid folic yg farmasi ade jual..mse tu sepapan folic asid tu 60sen je.. tp ade jgk brand yg lain, apetton pn ade.. sis boleh tnya farmasi.. bg sy folic acid semua sama, cume yg mmbezakan brnd shj.. Kipidup sis n gd luck ya😘😘

Saya umur 22..memang dr start dtg period memnag tak teratur. .then setahun kawen still takde rezeki anak.. Memang taknak pakai apa2 produk.. Sbb percaya rezeki Allah.. Tp lepas setahun.. Saya pegi hospital.. N jumpa dokter pakar.. Biasa lah hospital kan. Memang lambat..Setiap appoinment 4bulan sekali.. Cek luar dlm.. Akan dlm rahim. Ambik sampel darah kat dinding rahim. .Alhamdulillah semua ok.. Takde apa masalah. .bulan 8 ni saya patut cek lagi untuk jumpa pakar buat kali 3..Alhamdulillah raya bulan 7 saya disahkan mengandung.. Skrang 4bulan.. Walaupun kita ade masalah period tak salah kalau nak usaha baik kan nya.. Tp ingat rezeki itu milik Allah ..selagi ada usaha.. Kita usaha okey. Saya doakan awak pun akan dpt rezeki anak suatu hari nanti.. 🙂

Wahh.. Tahniah sis... Jaga kandungan elok2 yew... Doakan sye pulak 😊

sama la cm saya sis. saya 24 tua setahun dari sis. saya ni mmng dari dulu sejak 1st dtg period dulu x teratur. penah je sy 3 buln x dtg period sblom kwen. Penah g jumpa doc. Doc ckp x dak ppe. Sbb mak sy dulu pun sama cm sy jenis x teratur period. selepas beranak n mkn pil perancang baru dia kata stable. Tapi sy slepas kwen mmng x dtg period sbb lekat 😅. Sis g jumpa doc dlu. Tgok doc ckp ape ye.Semoga sis d kurniakan zuriat secepat mngkin. aamiin

tu la makn pil perancang mmng nk lekat payah la 😅. insyaallah sis. semoga d permudahkn

Prgi jmpa pakar sakit puan. Mcm sy pn period xtratur. Doc scan telur xmtg sbb ada msalah pcos. So doc akn bg ubat clomid 5 bji untuk mtgkn telur. Mkn brmula hari kedua period smpai hari ke enam. Lps tu brsama suami pada hari ke 14,16 dan 18 slps period. Selang sehari supaya air mani pekat dan brkualiti. Alhamdulillah sy dh pregnant 5weeks

Wahh tahniah sis... Baiklah sye akan jumoa doktor

Try pakai ni sist elok sangat.. Sye dlu pun macamtu xteratur priod sebb pernah buat inject perancang selama 3 bulan.. Dah berenti inject dalam 2 bln xpriod.. Alhamdulillah pakai ni dalam 1 minggu lbih priod.. Kluar darah" berketul" .. Kawan sye pun ade 2th xpriod pakai ni ok.. Jugak

Apa tu.. Beli dekat mana...

Saya pula sblum khwin n selepas mmg period x teratur.. Jumpa doc lpas khwin n doc bagi ubat perancang utk betulkn period.. Mmg bgus ambil pil perancang(boleh google jenama apa n kebaikannya) sambil tu doc pesan turunkan berat badan dan itu salah satu faktor.. Good luck sis

Doakan sye yew..

Kdg2 sis, klau period delay, sbb perubahan hormon sis, slalunya doc akn ckp suruh kita honeymoon dlu melainkn prkwinan 3thun ke ats kita berkahwin bru die akn bgtau ap prlu buat.

Oo.. Bleh sis, xad mslh.. Cme ad sstgh doc akn suruh kita honeymoon dlu, xpon die suruh mkn yg khasiat, cth mcm toge, kekacng, bg subur.. Mcm tu

Saya macam tu jugak.. dari zaman anak dara. Bila check dgn pakar, rupanya ada PCOS. Better check segera dan dapatkan rawatan. Semoga cepat dapat zuriat.

Amin.. Mudah mudahan lepas ni lekat yew... Nnti sye berjumpa dgn doktor.. TQ sis..

23 muda lg... lgpun bru 9bulan... fasa honeymoon... 😘 xpe sis..ada rezeki nnti... period xteratur better pergi check doktor...

Baik lah sis... 😊 Tahniah..

Jumpa doc sis untuk kepastian... Jgn cuba sebarangan.. Nasihat doc kena kita utamakan.. Semoga sis beroleh rezeki... Ameen

Baiklah... Nnti sye check doktor

Câu hỏi liên quan