16 Các câu trả lời

VIP Member

Peringkat permulaan susu badan adalah mencukupi untuk si bayi. Kerana size perut yang masih kecil. Susu akan mula banyak dengan rangsangan dan permintaan dari bayi.Puan tidak perlu menambah susu formula 😊 Banyakkan minum air dan rehat yang mencukupi. Organ dalaman bayi memerlukan antibodi yang tinggi terkandung dalam susu ibu sendiri. Dan ia amat membantu meningkatkan immune bayi sehingga fasa 6 bulan. Berilah susu ibu secara exclusive sehingga 6 bulan.

bby baru 4 hri, misi kata susu bdn awk xckup, saya dah suap kan susu fomula. awk perlu tambah susu fomula utk bby awk. jadi susu ape yg baik utk sye cuba.

Baby sy masa baru lahir try similac Gold, kotak first ok, masuk kotak ke dua dah cirit pulak. Lepas tu tukar ke S26 gold, so far ok la.. Saya pun bg Fm sebab awal2 anak kuning, susu bdn tak keluar lagi.

dulu ank kuning pom org ckp s26 gold ok utk turunkan kuning ank.. tp ksian ank sy sb sembelit.. ank ke3 ni org ckp jgn mnum air teh ms pregnant utk elak kuning.. sy try je mn taw kot kuning xtgi or xde lgsung..

Jgn beli susu lembu..gula tinggi..sya guna karihome,terbukti sihat dan mmg bagus utk baby/budak. Antara kambing/lembu. Mmg kambing is the best.. Buatan dri ladang new zealand.

Almost rm60

Susu kena try and error sis.. sis beli pek kecik je dlu bg anak cuba mnum.. kalau x serasi kena cri smpai la serasi ngn ank. Kdg2 budk ni bg susu mhal pon x sesuai..

Betul Tu,sy ni anak dh nak dekat sebulan tapi Masih mencari2 fm yg sesuai..Annum,Dupro,S26,Lactogen sume dh try to semua X sesuai..skrg tgh Cuba bg Dutch baby pulak

Susu puan ada. Kalau boleh kerapkan df supaya susu keluar & produce lebih bsnyak mengikut demand dsri baby sendiri. Jangan putus asa

Btol tu. Kna rajin df baby, baru susu keluar. Sbb susu keluar ikot demand baby.

Baru lepas bersalin mmg susu badan takbanyak lagi sis, sama mcm saya. Bagi je baby hisap. Insha allah akan ada sedikit.

minum horlick.. sy mnum mmg byk susu kuar smpai bsh bj sy.. try la

ye sis NOR, bancuh air horlick je xperlu tambah susu tepung.. try la kot ngan awk mjadi

Karihome susu kambing 👍🏻 susu kambing is better.

sy gna anmum..utk diri sendiri byk mnum air 0

Similac tapi now baby fully susu badan

Câu hỏi liên quan