12 Các câu trả lời

Sblm ni klu period mmg ada gejala senggugut juga ke... Mcm saya mmg penghidap endometriosis so sakit nak mengandung dgn sakit nak periid sama jadi smpi kita rasa leave it la mgkn bukan mengandung.. Cuma bila pn cx mmg positif yes that's positive cuma rasa tu mmg ada sbb janin tu dah start melekat... Tapi mmg kene hati2 samada ia akan beransur hilang dlm tempoh 2 hingga 3 mgu atau ia adalah tanda kandungan bermasalah... So mcm yg lain ckp refer pada klinik dan cerita balik apa yg pn rasa pada doktor.. Sakit tu akan dtg bukan berterusan... Sekali sekala tapi klu berterusan better cx up... Klu kandungan luar rahim akan dpt dikesan klu tindakan awal diambil...

Insyallah klu senggugut ni ubatnya adalah mengandung😉 saya dari anak dara mcm tu juga cuma doktor x leh buat apa sebab saya belum kahwin bila dah kahwin 3 bulan lepas tu pregnant so doktor x buat apa2 juga smpi nak dpt anak no 2 mmg susah so saya buat cx up balik... Baru nak buat procedure saya disahkan hamil kembali... So skrg saya dah 13mgu selepas 8 tahun x mengandung... Utk trimester pertama mmg mcm2 rasa... Takut semua ada bila doktor bagi sokongan dan bantuan psychology so kita pun okay... Sbb tu penting cx up awal...

Awak jgn risau.. itu normal. Saya mula pregnant pun mmg rsa mcm tu. Rsa mcm nk dtg period tu. Sakit kat ari². Sekarang pun masih ada rsa sakit lagi. Tpi.. selagi sakit tu x ada keluar darah, ianya normal. Kalau keluar darah, x normal. Kna cpt² g hospital

Sama² awak. Now saya tgh rsa sakit ari².. lenguh pinggang.. mungkin sb byk gerak. Bru lepas memasak tdi. X lrat nya lahai...

Sy dpt tau pregnant dh 5w. 6w start rasa sakit kat ari-ari. Mcm senggugut. Kejap2 je sakit tp kerap jgk laa.. 7w dh takde rasa mcm tu. Tukar pulak. Perut rasa cramp je. Now 9w dh xde rasa semua tu. Start rasa loya2 pulak.

Ohh yeke, thank you awak 🥰

Kdg rasa senggugut mcm perut cramp rahim nk membesaq n bayi nk membesaq saya rasa around 2@3 week masa awl pregnant haritu,

Normal. Saya awal pregnant pun rasa mcm tu. Nnt lama lama ok la tu.

Tahniah sis. Jika ada rasa senggugut @ cramp tu adalah normal

Same dengan saya, 2 minggu jugak rase sengugut tu. Lepas tu hilang.

Lama jgk kan 2 mggu tu. Terima kasih ya.. 🥰

Normal sis sya pun bru 7 mnggu pun rsa mcm senggugut

Sy 9weeks pon kdng2 rase sgugut...tp skejap2

VIP Member

tahniah sis.. normal tu sis..

Câu hỏi liên quan