18 Các câu trả lời

ramai yg mcm tu. nurse mungkin bising, tapi untuk kebaikan awak sendiri. jangan ambil hati, terima dengan hati terbuka. banyak effect dia sis. pregnant bukan kerja ringan, badan kita berubah banyak sangat sepanjang pregnancy. basically badan kita tak sempat recover lagi, dah pregnant semula, long term effect dia banyak. tapi takpe benda dah jadi, fokus pada pregnancy dulu. amalkan makan sihat gaya hidup sihat, exercise etc, supaya otot2 semua kuat nak lalui proses pregnancy tu lagi sekali.

terima kasih sis atas nasihat yg sis bagi❤️

sis dah pregnant pon ni.. apa org kata mmg tak boleh ubah apa2 . Apa yang penting, persediaan sis nak tambah sorang lagi ahli dalam keluarga sis tu. Sentiasa tambah ilmu pasal parenting dan gaya hidup yang sihat supaya spiritual ,emosi,dan fizikal sis dan family tak terabai. Kalau sis kuat dalaman dan luaran, insyaAllah tak ada masalah. kunci dia, ilmu + perancangan + tindakan. Semoga sis kuat ya

ramai je awak. kalau awak rajin scroll dkt post ramai je yg pregnant jarak dekat. kalau awak tanya skrg mcm xguna dh sbb awak pon dh pregnant dear. sbb tu kita digalakkan sekurang2 gap 2tahun utk pregnant semula. awak tak perlu risau nurse nak bebel. nurse bebel utk kepentingan kita juga. bukan saja2. yg penting kesihatan awak. nnt pergi buka buku pink.

terima kasih sis atas nasihat yg sis bagi🫶🏻

klau normal xapa sis..sy pun sama..skrg anak sulung bru stahun 3 bulan..dh nak bersalin dh saya nii..nurse xbsing apa kt saya..sbb sy ckp ni planning saya..sblm 30 nak ada 2 anak..haha..rezeki alhamdulillah..effect dkt bdan cuma letih emosi terggu, nak jga bby dlm perut, nak jga kakak atau abg yg bru nak besar..tu jela.. apa pun takecare ja sis..

anak 1st baru masuk setahun sy dah prgnant yg kdua 5 bln. Nurse x marah, dia tnya je ni terbabas ke memang nak mengandung lagi. Sy ckp mmg nak mengandung. Dr pun ada tanya laju2 nak pergi mana. Sy cakap nanti dah makin tua tak larat nak kejar anak. Baik beranak byk2 skrg sementara kuat lagi.

Anak saya setahun 1 bulan, saya pregnant skrg baru 7 minggu. Alhamdulillah. Ni semua aturan dari allah, kita hanya merancang. Siapa lah kita nk tolak rezeki kan. Apa nurse/doctor nk ckp ha ckp lah, mereka tkde di tempat kita. Tapi kita as a mom, kena kuat dari segi mental & fizikal.

saya tgh preggy anak no 2. skrg 13w .. anak sulung 1 tahun 2 bulan .. alhamdulillah misi tak marah .. doktor masa scan dia mcm nak bising knp tak ambil perancang. saya ckp sebab nak dpt anak pertama pun 5 tahun. kami mmg tunggu dia setahun utk preggy balik .. terus diam hehe

saya pun mcm awak sis anak 9 bulan tahu2 dh lekat dlm 4w kot.. lagi beranak czer.. its ok biarlah org nk ckp itu ini .. tu kan rezeki Allah .. Allah Maha Mengetahui apa yg kita mampu dan apa yg terbaik utk kita.. so dont worry n enjoy je pregnancy journey sis ya..

TapFluencer

alhamdulillah tahniah sis. ramai yang terjadi mcmtu. sesetengah nurse mungkin akan bising. mengandung jarak dekat ni mmg ada effect. tengok pada history penyakit puan. kalau takde history penyakit takde masalah. apa apa nnti kene refer doktor. insyaa Allah tkde apa.

Saya anak baru 11 bulan, dalam perut dah 2 bulan. Nurse mmg bebel. Tahan jela 😂 paling paling pun dok ulang kenapa tk merancang. Pastu next checkup tanya lagi lepas ni nak merancang pakai apa. Sabar jela

Câu hỏi liên quan