17 Các câu trả lời

Sy ad kluar keputihan halus2 masa kencing sepanjang mengandung Kali ni..bila dh 19weeks cm tu..tiba2 ad keputihan kuning..x berbau..dn gatal..+ ad blood clot..Dr on antibiotics Dan ambil sample, serta bg dophaston.. dpt dpt result alhmdulillah xde gbs tp ad kuman kencing kotor..dn lps mkn antibiotics dn rest...keputihan xde dh..ad kadang2 je..warna putih..halus2..masa buang air kecil..dn 🩸 pun dh stop..lps rest..dn on dophaston.. klu ad gatal dn ragu2 ...jumpa Dr ea sis..

anak 1 keputihan tapi tak gbs anak ke2 ni kena Gbs puan. nnti kena bagi tahu doc ada masalah keputihan dan gatal sangt dan berbiji. saya pun alami masa awal kandungan. saya sangkut gbs juga. ada ubat pil masuk kemaluan nnti dia bagi. farmasi pun ada jual. saya guna sehari dah okay terus banyak keputihan keluar masa tu. tapi jadi lagi bila gatal sangat saya beli dekt farmasi je mahal la. kerjaan dpt free je..

kalau beli dekat farmasi je boleh ke ??? nk ckap mcm mne yee

Nnt masa g check bgtau je dkt nurse or doc awak keputihan, paling senang ambik je gambar tunjuk dekat diaorg. Lagi mudahkan diaorg untuk faham jenis keputihan awak. Lepas tu nnt doc akan decide laa untuk ambil sample nak tgk sama ada normal or tak keputihan awak,

Sy, sy pun trimester 1, dan keputihan dah 2 bulan lebih, masa mula2 tu gatal Sngat2. jd sllu basuh guna feminin wash jd ok sikit, berapa hari jg lah gatal tu, skrng ni dah tak gatal cuma keputihan ketul2 MCM cheese tu masih sampai skrng.

Nak tanya . Saya first pregnant tpy saya pelik tiba² mcm ada mcm bau . Tapi bau tuu mcm org lain blh hidu. Bau keputihan tuu mcm bau susu . Keputihan sy tidak teruk . Hanya sedikit sahaja . Adakah itu normal?

Tak normal. Keputihan berbau, berubah warna atau tekstur memang tak normal. Boleh bagitahu nurse untuk buat vaginal swab atau pergi klinik swasta je buat

Saye pun ade mslh keputihan dari awal pregnant sapa loni saye dh 32 mgu, sye bg thu dr mcam2 dh dr buat last2 skli dr ckp ade jangkitan kuman sikit.. Sbb keputihan saya ni dia keluar ketul2 mcam tu..

sy hamil yg ke4 mcm ni juga. kdg2 gatal kdg2 tak gatal. bila appointment dgn kk terus bagitau kat doctor, time tu juga doctor check ambil sample bagi kat makmal. results keluar ada gbs

Sya dari awal pregnant smpai 22 week ada keputihan+bleeding. Tp xda jangkitan kuman. So doc bg antibiotics

perut sis memgeras x?

tak normal tu sis. boleh cuba amalkan makan yogurt plain yg takda gula. ia boleh bantu hilangkan keputihan. dlm masa sama buat check up dgn doc ya

Gatal, berbau, wrn hijau tu yg perlu jmp doktor. Sy pn awal kena keputihan, doktor bgtau normal tp xda pula kalau ketulan2 halus keluar.

Câu hỏi liên quan