5 Các câu trả lời

sye masa mengandung dulu, breakfast mcm2 🤣 nasi lemak la bihun la burger la roti canai milo ais kaw, milo tabur. ehh semua malaysian food 🤣tapii byk kn minum air masak. limit kan air manis. 1 cwn ke 2cwn je. tapii sye bedal 3 4 cwn sehari air manis 🤣 sbb sye penah experiment sendiri, lagi sye x makan or takut nak makan manis sbb nk control gdm, lagi tinggi bacaan bsp sye. tpi bila bedal je mkn semua, bsp cantikk. x pernah lbih 5 sblm mkn, x pernah lbih 6 lepas 2jam makan. masa control duluu, x makan pon dpt 9bacaan bsp lps mkn 2jam. pdhl mnum air masak je masa tu, mkn pon oat kosong je. pelik aihh. so mybe awk boleh try makan oat ke pagi, kalau rajin singgah beli nasi lemak seringgit setengah tu.

saya pun gdm, sebelum ni on insulin. tapi masa puasa hari tu saya jadi hypo, dan bsp saya dah normal. doktor suruh diet saja. sebelum ni mmg makan yg sihat2 tu je la. tapi sejak masuk 6 bulan ni, saya jadi cepat lapar kalau makan benda2 mcm tu. so saya makan je mcm biasa. cuma utk saya, saya kurangkan benda manis. mcm kek2 bila betul teringin baru makan sikit. makanan harian masih mcm biasa. Air manis pun kurang2 kan, utk rasa2 je. yg lain semua minum air masak dan banyakkan bergerak. Alhamdulillah bsp normal.

Saya gdm kuat juga masa memula preg , skrg dah 29 minggu , start 25 minggu setiap pg selepas puasa malam tu bsp tak naik , 4.1 tinggi pn 5.0 sy sarapan mee goreng hari2 dengan telur ayam sosej ke ..

Saya GDM on diet. Tiap pagi sy breakfast roti wholemeal plastik hijau 2 keping + telur hancur + tomato. Kapit buat mcm sandwitch tu. Sangat sangat bagus dan kenyang. Bacaan BSP pun okay je.

Samaaa😊 kadang saya tukar menu lain macam oat+buah+almond nib atau yogurt+buah. Siap ada snack lagi.

sy pula prefer roti wholemeal gardenia plastik hijau tu 2 keping dan peanut butter. kalau rasa nak minum air selain plain water sy buat teh + susu full cream