11 Các câu trả lời

dah cuba scan di tmpt lain juga ka? masih jawapan yg sma? kalau puan rasa nk tggu puan tggu la. sambil tu berdoa. doa ibu hamil mustajab. sy bru tengok dkt tt ada beberapa mommy dok share video ikot trend. 1st mommy share. dia scan doctor tu ckp kandungan nmpk kntung ja. pastu dia mcm rasa baby mmg ada jdi dia pergi scan klinik lain. mmg sungguh baby dia ada. siap sebenar nya twin baby. pastu kemudian tu dia share gmbr baby dia dh besar. yg satu tu lg mommy tu lak dia share. doctor minta cuci rahim kn sbb apa xigt. tp bila scan klinik lain ada baby ada detak jantung baby.

saya pernah alami mcm tu scan 9 week tk de heartbeat, scan swasta pun result yg sama doc sarankan tunggu lagi 2 weeks untuk janin jatuh sndri , tapi lpas 2 minggu still tak jatuh , kne masuk wad untuk proses cuci,saya tahu perit nknterima berita ni sebb saya pun pnh berada situasi sis, sy ttc 5 tahun , allah bg rezeki prgnt 9 minggu pastu allah tarik balik , tapi alhamdulillah dberi rezeki mgndung semula , tpi masih awal lagi bru 7 mingguni , harap sis tabah n kuat, insyallah ada rezeki sis lepas ni , keep strong ❤️

kdg ade yg ade pluang smpai 12weeks bru ada jntung . awak tggu la shingga 12weeks sbb hrtu sy ada bace pnglaman 1 ibu ni cerita mcm puan juga . tp dia tggu hingga 12weeks & alhamdulillah bby dia ada degupan jntung . dn nasihat sye sekiranya puan cuci , next utk mgndung lg tlg mkn folic acid ye dr start nak dptkan anak sehingga la lahir tlg mkn folic acid dn jgn skip .

sy dulu scan 11w..xnmpk heartbeat...2 klinik sy pegi ckp benda yg sama...xde heartbeat n baby x membesar..2 doktor tu ckp kena cuci...sy blk duk menangis,yela setahun lbh baru preggy..sy bgn tgh mlm solat hajat...suami ajak pegi jmpa pakar dkt hosp swasta...alhamdulillah ada ja nmpk heartbeat tu...skrg bdk tu dh 12thn...😅..hrp ada rezeki awk jgk ya...

sye pernh...shga 12w pon still xd heartbeat..slpas 12taun penntian.sedih tu xyh ckp la..last² jatuh sdri.kndgungn gitu dpanggil bligted ovum.4bln slpas kgguran..sye hamil lagi..now ank dh 2taun.skang..hamil lagi 26w.alhamdulillah.insyaAllah akan ade rezki awk.doa yg baik² je ok.

apa2 yg bakal berlaku, smga awak redha ya .ada la sbb2 tu yg Allah shj tau yg trbaik .sy fhm.xmudah utk yg pnh gugur nk alami..sy pn pnh alami kguguran dan next pregnancy jd tkut sikit ..tp kalau dh mmg ada rezeki kita xkn kemanaaaaa:)

Sy pun gugur mse bln 1 hritu.dlm 8 weeks.doc scan xde heartbeat,janin x jd sbb sy ade fibroid..tp ni Allah bg rzeki sy preggy lg..skrg dah 11 weeks..mudah²an awk juga ade rzeki.sntiasa bsangka baik dgn rzeki yg Allah bg🥰🥰

Ye.. nak tunggu boleh. Mcm sy haritu ckp kat Dr nak tunggu dulu. Dr bagi, dalam 1-2minggu. Ngam² tempoh Dr bagi, sy sakit perut sangat dia keluar sendiri Time tu sy 12 minggu xde heartbeat lagi

Cm saya dulu 13 mnggu detik jntung stop .. lelama diakn turun sndri .. now alhamdulliah saya da bersalin yg kedua setelah gugur

TapFluencer

kalau puan nk tunggu, boleh tunggu lg 2 minggu & scan semula. tp kemungkinan utk ada tu tipis. bykkan doa ye.

Câu hỏi liên quan