50 Các câu trả lời

bole je, sy dh dptkn penerangan dri kakak sy dia Dr bidan. klo nk kepastian lg dn trusted pg la nnt check up tnya dr berkenaan dgn pengmbilan panadol ketika prgnnt

saya makan panadol 500mg tu je sis..itupun 1 biji tak brani nak makan 2 biji...selang 8 jam 9 jam saya makan..makan sebab gigi sakit😢😭... skrg 16 weeks juga nak masuk 17 weeks..

buleh je ambik Panadol baru ni saye saket gigi tak tahan sangat saye pergy klinik dokter cakap buleh je makan panadol bile time saket je kalau tak saket jangan makan

Sy pernah terdengar, mngkin drpd kawan nurse atau doktor.. paracetamol yg klinik sediakan tu boleh mkn, tp jgn panadol yg beli di kedai mcm actifast ke apa..

boleh..tapi kena minta nasihat doc..kalau lah sis sakit..saya demam dua hari ni pergi hospital doc bagi panadol..jgan beli kat farmasi..kalau demam sangat..

Sy dh tnya dr ubat yg paling bagus utk ibu mengndung adalah panadol. Kalau yg 500mg max telan 2 biji skali mkn. Kalau x surut lg blh telan lg lps 8 jam..

Better mkn panadol yg klinik. panadol activefast dll tu xpasti boleh mkn ke tak. kdg ade yg dos tggi ibu hamil xboleh mkn.

boleh... sebab masa saya 12 week doctor bagi saya panadon parasitamol ... cuma jgan berlebihan lah... 2 biji cukup lah...

Yang kata xboleh tu sbb apa ya? Even doktor kata pun boleh, nk jg tau dri pandangan mommies. Ada efek x kt baby?

VIP Member

Boleh. Asal jgn makan panadol yg lebih dr 500mg tu. mcm uphamol. Tak boleh sbb lebih dr 500mg ..

Câu hỏi liên quan