14 Các câu trả lời

VIP Member

Yg penting folic acid sis. Macam saya dulu, buat buku on 12th weeks. Tapi sebelum tu dah start ambik folic acid, iron tablet, ascorbic acid dan vitamin B complex on 6th weeks. Kk Putrajaya yg provide ubat2 tu kat saya. Saya buat upt kat situ. Tapi kk Putrajaya tak cover penduduk cyberjaya, jadi tak leh terus buka buku pink dengan diorang. Tu yg lambat sikit buat buku. 🤭Saya kena gi kk Dengkil untuk buka buku pink.

VIP Member

Saya dpt tahu preggy masa 4 weeks tu pn sb bt upt kot private clinic.. Doctor ada bagi ubat asic folid.. Then masa dh 6 weeks trus buka buku Pink.. Then saya sambung makan ubat yg KK bagi.. Asid Folic tu penting di makan during mengandung sis.. Nak nak during early week of preggy 😘

Mcm sy tau je pregnant terus ambik folic acid dn susu..masuk 3bulan sy ambik iberet. Sy tkde ape ape alahan atau mslh.. 4bln baru buat buku. Tp kt swasta la.. Klu KK biase marah buat buku lambat.

Tgk ats klinik juga.. Mule² pregnant tu sy cek dan scan klinik lain.. Rm110 mcm tu. Mase 4bln nk buat buku jumpe klinik yg murah skit.. Poliklinik Al islam. Scan baru rm50 skali cek up dlm rm70 gitu. Klu tak scan, Cek up biase je bawah rm50 la. Klu ambik darah dgn minum air gula dlm rm90.

Beli acid folic sendiri di farmasi.. Sehari mkn sebiji ja.. Nanti dah buat buku, nurse bg vitamin lain & wajib mkn tau.. Take care 😊

sy pon belum buat buku.. just consume folic acid , susu infamama, mamariam & mknan yg baik2. sbb xde mslh utk mkn mknan

tq.. u too sis

Sy 8 minggu 2 hari. Start 5 minggu sy dah makan iberet doktor bagi. Sebelum tu sy makan folic acid biasa appeton.

saya msa cek d kD 5w3d nurse bgi asid folic pastu bgi tmujnji hjg bln nie bt buku pink.

Yg penting folic acid sis.. beli kat farmasi la dulu smtra tggu nk buat buku pink tu

Makan folid acid sis.. Mnum susu, makan buah, sayuran dan air msak secukupnya..

Sy dh 12w belum buat buku lagi. Cuma makan folic acid je. Tunggu lps 9jun ni kot

Haah nanti kena marah pulak dgn nurse..

Câu hỏi liên quan