9 Các câu trả lời

VIP Member

.saya masa 32 minggu uri kat bawah type 3, duduk wad 5 hari sebab ada turun darah & doktor suruh bersalin awal masa 36 minggu tu tapi uri dah naik normal..boleh bersalin normal tapi xde bukaan jalan..sampai 38 minggu 5 hari saya bersalin elektif czer sebab xnak risiko turun darah lagi..lama 9 tahun saya tunggu nak ada baby, sekarang tengah berpantang hari ke-35..

Saya awal pregnant uri Kat bawah jugak, kalau uri Kat bawah mmg kena czer sbb uri tutup laluan baby nak keluar.. skrg uri saya dah okay and duk atas balik..waktu solat banyakkan minta tolong dgn Allah.. time sujud tu lamakan sikit.. sbb dgn sujud tu salah satu cara nak kembalikan kedudukan uri yang betul.

Jika lps 20 mggu uri masih kat bwh mmg kena Ceaser sis tapi kena tgk tahap mana placenta previa. Masa i hamil 15 mggu doc ckp i ada placenta previa.. Skrg dh 22 mggu bila scan uri dh naik atas.

haritu saya scan saya pun ade masalah uri dibawah tapi nanti doktor scan balik bulan 5 ni tgok macam mana harap2 la tkde pape

Saya baru buat scan in details ...baby sihat tapi saya alami plasenta previa...risau juga saya..anak pertama normal delivery.

Saya ada pengalaman ppt3.. Duk kt wad lama.. Bleeding 32w kt wad,, czer..

Welcome.. ✌️

VIP Member

Sy😅✌️pp type 3.. ms 34 wik kne bersalin czer..

Kalau masih x naik..memang kena czer tu

Ya. Placenta d bawah kena caesar