9 Các câu trả lời

sy pregnant sulong dr awal mengandung ada spotting sampai mengandung 6 bulan...now anak dah 3 tahun++...ni pregnant 16weeks ++ pun sama setiap bulan ada spotting...semalam sy p hospital gak check...selalu p klinik swasta ja...risau jugak...tp semua normal...cantik je...baby pun aktif sgt ..mmg xde masalah apa² pun...Dr kata normal & Dr kata lps ni just pantau, kalau ada heavy flow&sakit baru p hospital lg..& jgn buat kerja berat...untuk kepastian better sis p check...kena tahu juga condition baby...sebab x sama semua org...tp jgn risau sgt insha'Allah xde pape tu...

Saya baru keluar wad. Pregnant 8week++. Sebab keluar darah. Mula2 spotting. Lepas tu darah bnyk keluar. Doc check bawah tgk pintu rahim semua oke. Scan pon nampak heartbeat semua oke. Lepas makan antibiotik alhamdulillah. Darah dah xda dah. Cuma kena bnyak rehat, semoga Allah permudahkan urusan kita yaa.

Syg prnh cm tu, mse 4week, doktr scan ok, drah kluar jgk 2,3 ari, lps tu kluar cm spotting coklat dlm 2 mggu, lps tu g scan blik mse 7 week, da ad heartbeat doktr ckap, jgn skip ubt y doktr bg. Lps amalkan ubt y doktr bg, alhamdulillah. Smkin ok, prlu bykkan rhat..

Saya penah pregnant anak first. Mula darah sikit je. Saya scan doktor cakap kantung bulat elok saja, heartbeat pun okay takde masalah. Doktor bagi dusphaton, balik makan. Tiba2 darah makin banyak. Risau jugak, pergi hospital, dah gugur.

Saya dulu camtu. Org panggil spotting. Lama2 xde dah. Alhamdulillah selamat dah beranak. Jgn buat keje berat2 ye. Kalau still xbrenti kluar fresh blood better gi checkup

alhmdulillah.....sy dh jmpa doc..bila scan biasa xda apa2...tapi still keluar

bpe week?saya awal hamil gitu...smpai ketul ketul darah kua....doktor bg ubat duphuston trus xde dah....in sha allah smua ok...byk kn rehat

Yeke... Jaga2 la.. Rahim lemah tu..... Makn je ubt doc bg... Alhamdulillah sy tkde... Ank nk msok 2.

VIP Member

Lps mkn ubat spotting tu hilang x? Sbb sy pun mcm tu.. Tp lps mkn ubat, trus hilang..

ye betul...scan kate ggur...yg lg plik...mne kantungnye...sbb sy onah ggur jgk sblom ni..yakin sngguh ckp ggur....kite ni redha je la...hati tu kuat sbb bdan sgt sgt x sdap...mntah x hbis2 . . tu sbb p hspital trus...dpt kputusan scan yg mngucap pnjang...alhamdlilillah....hukhhh

Teruskan mkn ubt tu. If darah smkn byk trus pergi kat hosp.

Câu hỏi liên quan