29 Các câu trả lời

Klu sy.. SME lh 2 jam sekali mkn.. tngah MLM mmg kol 2 , 4 Pg to akn bngon mkn.. klu X mkn perut sakit lps to akn muntah2.. mmg risau berat bdn Naik.. nak2 LG klu ade kencing Manis.. so suggestion sy.. mkn setiap 2 jam berselang nasi.. nasi lak sy X ambil Banyak 1 mngkuk kecil je.. 3 kli nasi yg lain sy selang buah ke mee hoon ke ape2 yg teringin lh.. asal jngn nasi roti biskut.. mkn rebus2 klu nk kenyang mkn lauk LG banyak dri nasi.. berat bdn mmg akn Naik plg bnyk 2mngu to 1kg je X leh lebih.. lebih kne diet sikit.. klu nk tau mkn biskut & roti to buat LG CPT Naik.. 2 keping roti SME ngn 1 pinggang nasi.. klu nk rase LG kenyang tuka beras biase to dngan brown rice... blh brulang X risau DH.. tp DH jage mkn Pon berat tetap Naik.. sblom pregnant sy 60kg skg DH 38 week 84kg bile hujung2 nih berat bdn akn Turun sndri sikit2 jngn risauu..

VIP Member

Jangan kisah kan sangat berat badan naik mendadak, yg penting baby dan ibu sihat. Saya masa 1st trimester, punya lah tak lalu mkn sampai kena gastric. Bila dah kena gastric, bukan kita je merana, baby dalam perut pun kesian. Bila 2nd trimester tu, nafsu makan biasa. Tapi bila dah 3rd trimester tu, naik berat badan mendadak. Terutamanya msa tengah annual leave, cuti seminggu. Naik 10 kg seminggu, ambik kau 🤭😂😂😂. Tapi alhamdulillah, kita dan baby sihat. Check air gula pun normal. So, saya ni mmg tak kisah berat badan naik yg penting baby dan kita sihat 🤗

VIP Member

Hahaha...sama cam sy..Masa preg Ritu mmg tgh2 mlm lapo..suami suggest mkn biskut dgn susu x pn mkn buah..sy ckp x bleh..sy still lapar sesangat..dkat smggu jge terjga kui 1 pgi..sy buat cekodok sayur campur bilis.. sedapnyaaa x bleh bawa bincang😂😂😂...sepinggan habis kau...pas mkn..Lena tdo sampai pagi😆😆😆...mkn je la sis time selera...klu dah x selera..jenuh laaaaa berlapar .

Saya pon lapar, sejam sekali kena mkn. Klu tak mkn mesti rasa angin meloya nak muntah. Ape2 pon kena mkn. Tp kuantiti yg sikit. Mkn nasi kuantiti sikit. Mlm2 make sure mkn nasi supaya perut kita kejap sikit. Sy breakfast dah mkn nasi sikit. Pastu roti. Pastu tgh hri nasi. Mlm nasi. Jgn biar perut kosong atau tk mkn sbb nnti angin byk. Dan start muntah.

Mkn jee... Tapi... Ada tapinya... Mkn sikit² tp kerap² mkn, mkn mknan yg beserat... Mlm² klw lapar mkn buah. Ambik susu 2jam sblom tido. In sha Allah boleh tahan laparnya tuu . Sy pon maslh yg sama sekali naik 6kg.. 2 hari sekali kena cek bp dan Kg.. Huhhh letih. Buat mcm ni... Alhamdulillah da boley control berat.

Sy dulu pun mcm tu, x boleh nak kawal..x apa klu naik berat badan masa tu dlm fkiran sy..tp lepas brsalin, mmg mlekat kot berat tu dgn sy, susah nak turun balik mcm sebelum mengandung..so, lepas nie sy plan akan mkn sja bila mahu, tp kena jaga la kuantiti mknn tu..mgkn boleh

Sy bedal je nasi sebab tak boleh tahan sangat kebulurnya. Perut masuk angin lain macam. Malas sebenarnya nak makan sebab ngantuk tapi terpaksa jugak makan nasi 😂 tapi kalau boleh elakkan laa ye makan berat2. Risau pulak berat naik ke ape kann.

Sy pon masuk trimester ketiga ni pkul 3-4 pagi mst akan bangun, lapar.. 😁 Tp berat x naik pon..turun lg ada lah.. Mgkin sbb sy dm kena diet control kot.. mkn pon x byk.. ckit2 tp kerap.. Klu x makan nnt jd pedih ulu hati (gastrik) doc ckp

VIP Member

sy elakkan mkn mnum yg manis2 sblm tdur..xde la rasa lapar sgt time tdur...setakat ni xpernah lg bgn mkn tgh malam, cuma dahaga air yg sejuk sgt2 je la, sampai pandang suami yg tgh tdo pun bleh bayangkan die tgh buatkan fresh oren. haha

VIP Member

Dulu saya 3kali sehari makan nasi. Lps tu akan makan supper. Macm biskut ke roti ke... Dua jam sebelum tido. Portion alas perut. Lagi satu saya banyak berjalan time pregnant untuk mempermudahkan bersalin & tak mendadak sngat naik

Câu hỏi liên quan