27 Các câu trả lời

VIP Member

Sy hri tu btuk jgk sis mnum ubt doc bgi makin truk plak.. Smpai doc sahkn sy ada asma.. Pdhal sy xde asma pn or fmly sy.. Tdur pn berbnyi2 batuk tuh.. Slera mkn hilang.. Muntah2 plak tu.. Smpai sakit dada d sbabkn batuk.. Last2 sy p b'urut.. Tp bgtw yg kita tnga preg spya dorg tw nk urut cm mna.. Lpas jerr b'urut sejam cm tuh sy trus baik, batuk dh kurang bdan jd ringan slera mkn pn dh ok.. Tukang urut tuh ckp bdn kta ni snang msuk angin.. Pa lgi time2 pregnt ne..kdang batuk tuh pn pnca dr angin bnyk dlm bdan.. Smpai skg sy amalkn urutn bla ank2 sy batuk.. Sy akn urut dlu bru bg ubt..Alhamdulillah dorg xjdi batuk..

Sy tnggl kt sabah sis.. Kt kwsn prumahan sy nhe ada sorg nurse pndai mengurut.. Mmg rmai org lpas bslin p jmpa dia.. Skit2 bdan ada..

Tgk alahan bdn masing2 jugak sis..kalau dengan mkn ubat pun x bkesan mcm saya dulu pregnant anak yg sulung batuk hampir 3 bln gk sampaikan jatuhkan peranakan..saya bwk berurut 1 bdn ngan bidan kpg alhamdulillah batuk dah ilang..

Sy pun pernh gini.batuk 2w mnahan.last2 g farmasi beli ubt batuk n sakit tekak utk ibu mngndung..tp minum 2kli je isau baby.apa yg sy amalkn utk hilangkn batuk sy minum air suam agk2 panas sikit hari2.alhamdulillah jap je ilang.

VIP Member

sy mkn strepsil yg sore throat and blocked nose tu. sblm mkn sy tny nurse dulu, die ckp boleh, so sy mkn la. tp xde la mkn tiap waktu, time x tahan geli2 tekak dan xbleh tdo hidung trsumbat je.

VIP Member

Hi sis! Cuba 5 tips semula jadi ini untuk hilangkan batuk itu. Ketika hamil memang tak boleh makan ubat sembarangan. Semoga ia berguna! https://my.theasianparent.com/batuk-ketika-hamil

Air asam jawa.. @ letak dkat bawah dagu leher... Saya mcm tu juga.. Batuk sampay kluar air kencing.. Saya cuba petua d bagi ku mak.. Syukur alhamdulillah berkesan..

Sy dlu slalu kena cmtu.. mungkin perkembangan progestron trjadi.. sy klu kne batuk,berkahak,selesema,pedih hulu hati sy akan mkn aiskrim vanila

Time pregnant dlu batuk juga smpai truk.. Minum ubt pn xok, last2 ssuai dgn limau kasturi+asam merah halus tu.. Sy bt air then minum

Cuba ni: kicap manis + air perahan limau. Sy pernah batuk lebih sebulan, try ni dlm 2,3 hari dh hilang, alhamdulilah

Bli strepsils je.. Xpun ubt btuk prospan kt farmasi.. Ni doktor yg suggest kt sy msa sy btul truk awal preggy hritu

Câu hỏi liên quan