16 Các câu trả lời

Sebenarnya doc n nurse bukannya marah tapi dorg concern. Bagi yang tiada masalah, seelok2nya 3 bulan selepas keguguran mencuba lagi. Tapi kalau dah positif, cepat2 jumpa doktor, at least doktor n nurse boleh pantau. Pada sesiapa yg ada masalah kerap keguguran, disarankan dapatkan pandangan doktor dulu baru mencuba lagi. Bagi sesetengah orang, memang mudah lekat selepas keguguran. Jaga kesihatan dan emosi. Semoga dipermudahkan semuanya.

sy haritu gugur bulan 2,bulan 4 preggy balik..pergi nk buat buku,kna sound dgn nurse,dia ckp baru lps gugur ni, xmenyempat dah preggy balik.suami awk jnis xsabar ke..haihh,sy snyp je,xkata apa..skrg dh msuk 25w dah..biar je org nk kata apa..buat tak tahu je

sy just mkn ubat yg kk bg je sis..selain tu sy mmg x angkat bnda2 berat and xbuat kerja sgt dlm masa 3bulan pertama..sbb pernah gugur kan..berjaga2 la jgk..alhamdulillah baby ok..xpe sis,biar je la doc or nurse nk bebel pon..buat pekak xdgr je..nnti lama2 dorg snyp sndiri jgk.

Kalau Dr kk marah, cakap dgn kita memang nak zuriat. Tapi saya after 4 months gugur terus lekat tkde pulak Dr marah. Bila nurse tanya dekat sangat gap tu, saya kata Tuhan bagi kita rezeki cepat. Saya bersyukur sangat.

Saya pun jarak 3bulan lpstu alhamdulillah lekat semula, now dh 25w 😍 doc xmarah pun.. Mmg doc bgtau kt sy seeloknya 6bulan tp kalau rezeki awal jarak 3bulan pn dh ok. Sebab nak rahim rest kejap pulih balik..

Insyaallah x mrh sis..sye hrtu ..lekat bru 6weeks,,bulan 1 hritu,, lpastu bulan 2 gugur,, akhir bulan 3 sye lekat plk,,skrg kandungan dh 8bulan .😊

okey je..chill..sy rekod 2x keguguran...tp yang kedua tu...lepas je gugur terus lekat x sempat datang bulan...Alhamdulillah sekarang dah 31w...

sama laaa, sy first pregnant, kguguran, pastu trus lekat, skrg bru nk masuk 6mnggu, sy hrp baby dlm kandungan ni sihat 💕

Doc nak marah tp kalau dah rezeki nk buat mcm mana? Takkan nk abort pulak kn. Just ikut je saranan dia nanti. Utk kuatkan kandungan.

sy ni lgi laaa, lepas kguguran, tk period lg trus lekat, tp tk pegi check up lgi, biar laa org nk ckp ape 😓

Ok je sis...saya lepas sebulan gugur terus pregnant...dr lg membantu ade la nasihat mcm2

biasa kalau gugur mudah lekat balik. takyah dengar sangat la cakap orang. be positive je

Câu hỏi liên quan