10 Các câu trả lời

Saya detect sy pregnant awal n doctor dh sahkan cuma untuk scan baby ada dlm rahim kena tggu 5 minggu n above. tp nk dkt minggu ke 4 minggu tiba2 ada spot darah. 1st baby jd takde pengalaman malenangis jgk takut. Almost 3 minggu darah tu kejap2 kluar. Kalau membaca kat google ada yg ckp symptoms gugur. Tapi lps baca bermacam2 page rupenya as long as bkn darah seketul keluar benda tu normal je utk 1st trimester. Cuma kena kawal aktiviti. Sy bekerja yg perlukan sy tak duduk setempat. Byk la bergerak. Jadi sy byk kqn berdoa n tawakkal je time tu. cuba positive kan diri. doa n ckp pada janin semoga kuat di dalam. Kita mencari rezeki utk dia kluar nnt. Tp klinik tetap pergi. N doktor ckp itu biasa diawal kehamilan janin baru nk lekat. Tp klu smp sakit2 n ada darah berketul kluar kena segera pergi hospital n bawak darah tu or tangkap gambar ke utk doctor sahkan baby ke apa tu sbb nk tggu doctor scan kena baby besar. Ada stgh usia janin tak boeh detect guna scan mcm kes sy sbb spoting jd awal sgt.

Sama macam saya. Malam tu ada bersama suami. Bleeding teruk juga sampai ke Pagi. Saya dah nangis2. Alhamdulilah pergi check baby ada lagi. Aktif lagi dia. Apa2 sis refer hospital. Kalau tak buat buku lagi pun, cepat2 refer hospital. Kalau doktor tanya, cakap je tgh booking tunggu turn nak buka Buku

Saya dari selasa mggu lepas..skrg dh jumpa selasa balik masih bleeding lg..xtau dah nk buat ape..duphaston dh mkn..jus mamariam pun dah minum..hny mampu berdoa je skrg ni..klu jd ape2 pun kne redha je lah.. Saya skrg 6mggu lbih gak.

da selamat melahirkan baby ke?

Wsalam .. saya sama dengan sis sekarang ni .. bleeding dah masuk 4 hari .. scan alhamdulillah baby n kantung ada .. cuma baby tak bkembang .. skrang doc bg ubat kuat rahim dan bed rest sminggu ..

Cra dia kena makan ubat kuat rahim duohaston.. Ikut nasihat Dr cara makan ubat tu sb bgantung pd situasi sis.. Ada mkn 2x sehari @ 3x sehari.. Byk bedrest ja.. Kerja² berat langsung x blh buat.

Sama macam kes saya. Masa first trimester lebih kurang 8 kali saya bleeding. Risau sangat sebab first baby. Tapi Alhamdulillah takda apa apa and now dah 25weeks 😊

Da pena alami..jmp doc biasa doc akan bg ubt utk kuatkn rahim..lupa lak nme ubt tu..paling penting kne bedrest la..

Xtanya doc ke ms scan tu knp n ap yg perlu buat??

Boleh tnya Dr...

VIP Member

Kena bedrest sis. Jangan buat kerja berat. Baring je

Câu hỏi liên quan