37 Các câu trả lời

saya darah o suami pon darah o...anak2 xd pon kena kuning...kerap2 la bagi susu klw baby tidur bagunkn bg minum susu kne rajin la bg susu untuk elak baby kena kuning

mak n ayah saya dua² darah O. Alhamdulillah, kami adik beradik sorg pn x prnh kena kuning.. mak saya ajar jaga permakanan. elak mkn fast food sngt time prgnant...

kurangkan fast food. ada orang share, dua minggu sebelum due date, boleh dah start makan makanan pantang. tapi apa pun jaga pemakanan yang penting

X ada tips. Baby dpt kuning ke x bergantung pd sistem badan dia. Kebanyakan baby memang akan dpt kuning lepas lahir tp tgk pd tahap teruk dia mcm mana.

tak salah ikhtiar

Saya B+ , suami A- , anak Saya lahir without jaundice. 1 hari je kena tahan pasal baby weight lebih. then 2nd day dah balik rumah dah..

VIP Member

sye B+ suami B..anak kne kuning sbb hari ketiga dier still xdpt susu yg mencukupi.. skrg Alhamdulillah dh umur 6bln kus shemangat!!!

TapFluencer

Xda tips sis utk elakkan kena kuning…mmg darah O senang kena kuning…cuma jgn stress..susukan baby setiap 2 jam…

Sy juga seperti puan berdarah O- suami B..ank sy 5 org ,yg hanya prolonged jaundice hanya 2 org ank iaitu ank yg sulung & bongsu..

sy darah O baby pun ikut type darah sy O tp syukur lepas bersalin baby sy takde kuning takde tips pun cuma kerap susukan baby ja

anak kena kuning snang je sis jemu pagi2 to. .lps tu bg susu kmbing insyaallah smua nya akn. .baik2

Câu hỏi liên quan