37 Các câu trả lời

VIP Member

Sy darah O, suami darah B. Baby masa tu pulak darah B, kena kuning 2 minggu. Saya tak pasti mcm mana nak elakkn tpi kalau anak ada kuning, sebenarnya cepat lgi hilang kalau kerap susukan baby. Ibu pula kena jaga pmakanan spnjg menyusu baby 🙂

sy darah O+ husband A... memang mse pregnant risau sbb org ckp bby mudah kena kuning.. so mse dh 8 month pregnant sy amalkan makan buah anggur hitam tiap² hari.. alhamdulillah lepas bersalin baby 5 hari je kuning.. tu pun kuning dia sikit je

sy o+ suami o-.. anak sy prolonged jaundice 1 bln lebih.. nk jumpa budak x ada kuning langsung tu sgtlah pyh.. cuma beza kjp lama tinggi dan rendah je.. tenang jgn stress.. semua ibu melalui fasa yg sama dlm ujian cabaran membesarkan anak

VIP Member

Kalau takut sangat, nanti lepas bersalin balik rumah awal matahari pagi jemur je sis, saya AB suami O Baby kena kuning, Hospital tahan saya sehari lepastuh saya nak balik, 4days anak dah normal sebab saya bawak keluar terus jemur baby 30menit

orang kata berbagi pengalaman

Betul. Doc bgtau ibu berdarah O mmg anak akan dpt kuning. Sbb suami darah B. Sy mandikan anak dgn pokok dukung anak, 2 kali lps tu check terus dh turun bacaan. Kalau tak esoknya kna tahan wad. Ahamdulillah, dgn izin Allah juga.

VIP Member

doktor ngan nurse sy dulu pun cakap mcmtu..ibu darah o anak senang nk dpt kuning..nurse yg skrg ni pulak ckp semua baby ada kuning..sbb antibody baby kan x cukup kuat lg, menyusu je la tips dia bg..bg baby kencing berak byk kali,

sye ab+, baby a+... prolonged jaundice jgak smpi sbulan.. siap amek darah kt tgn lg.. tp rsult darah ok.. memg cmtu kuning lmbt turun.. antre petua yg sye cbe (mak suruh): mandi daun kucai, daun inai, agar2.. x jln jugak..hahaha

saya 0,husband 0..baby pon 0..Alhamdulillah baby kuning sikit je.. mak pesan masa preggy jgn mkn fast food.. air jeruk kuning.. byk kn makanan berkhasiat.. mak kata waktu mak dulu semua anak2 6 org tak de kuning..

sama MCM saya... kami berdua O+.. Alhamdulillah.. anak tetap ada kuning tp x tinggi.. 3-4 hari dah ok.. x kena thn hospital..

Memang x dpt nak elak kalau ibu darah o itu yg nurse bagitau sy... Tapi ada juga yg bernasib baik baby xde kuning.. Mcm sy, hari ke 2 baby kuning tapi x tinggi sgt dlm 160..esoknya dah boleh blk..

I darah o, husb pun darah o, baby keluar pun darah o. Alhamdulillah baby takda kuning langsung. Masa pregnant saya amalkan susu karihome yg untk pregnancy and air safron. InshaAllah.

Câu hỏi liên quan