60 Các câu trả lời

saya pernah mengandung tahun 2020..masa tu saya gi klinik pesakit luar utk confirmkn sama ada pregnant atau tak..sebab masa tu was2 sangat..n then saya baru berpindah tempat tu..sejarah utk buat cek up pun tiada..lepas tu kaunter bagi tau utk test pregnat pesakit luar akan di kenakn caj..klaw tak silap saya sya bayar 31 atau 29 ringgit rasany..tak taulh lain2 tempatkn..tu pengalaman first saya bila tau mengandung dan buat pengesahan mengandung d klinik kerajaan hari tu..

Masa mula mula saya buka buku pink, nurse minta scan kita pregnant dr klinik luar/swasta. Tp saya takde bukti scan tu. Then dia suruh buat ujian air kencing, daftar rm31 (termasuk pendaftaran) then jumpa doc mengesahkan kita pregnant. Bila sah ve and scan yg kita pregnant, then baru boleh buka buku pink. Rm30 tu dia suruh bayar untuk ujian air kencing tu. Ni di tempat saya lah. Taktahu klinik lain sama ke tidak.

Yg biasa sy dengar klau kena bayar ni klau bukan warganegara ataupun kt klinik swasta. Klau dua2 tu tkde kena mengena, baik tanya balik kenapa kena bayar. Paling mahal pun mungkin bayar rm1 itu pun kalau kena jumpa pakar. Macam saya haritu jumpa dietitian kena bayar rm1 tapi sepanjang dari start buka buku pink smpai sekarang, tk pernah lagi kena bayar untuk checkup. Kecuali jumpa dietitian tu jelah bayar rm1.

awak pergi klinik desa ke ? selalu desa harga lain. saya 5hb buka buku pink tiada bayaran. terkejut jugak, dia cakap betul free sebab booking buka buku pink. start jumpa doktor baru bayar seringgit. misi pun ada peramah dan ada sombong 😅 tapi semua ok mungkin diaorang banyak kerja. fikir positif ja dalam hati.

betul laa.. bila jumpa doktor byr sringgit.. tp rmai yg xthu.. dlu sy pn xthu n xbyr.. 🤣😆 ble tye kt kaunter, staf ckp kne byr, bru tahu nk jumpa kne byr.. yg rm 31 tu kne byr klau nk jmpa dr utk check pregnancy sblm buka buku pink..

Klau klinik kerajaan utk warganegara tiada bayaran di kenakan utk buka buku pink dan berklinik sepanjang mengandung memang tiada bayaran 1sen pun tiada,kecuali bukan warganegara Memg kna caj.mcm Sya free ja Smpai skrg,jumpa doktor pun free tiada bayaran kna caj,sekarang sudh 31weeks alhamdulillah

Aikk srius la klinik krajaan kna byar? 😅 kt mana tu? setahu sy free je, sy bru buka buku hjung thun lps,skrg msih fasa checkup n spnjang checkup pn smua free xpnh kna cas apa2 lg.. xslp sy klau bkn wrganegara la kot kna cas pn, org2 kita ni x.. 😅

Sis ada tanya tak msa bayar tu rm30 tu caj utk apa?.. Ujian saringan ke/test darah ke/ consultation pakar ke/.. Yg rm1 tu mmg normal di Klinik Kesihatan.. Hm.. Ke ni klinik semi government? Nama klinik sis please. Bolehla tolong utk yg lain berhati2. huhu.

klinik kesihatan ibu dan anak.. klinik kerajaan biasa

Saya buka pink tak ada bayaran dikenakan. Skrg 32 mggu takpernah bayar apa pun. Last pregnancy tahun 2019 pun tak ada. Better awak tanya kenapa sesetengah tempat takperlu bayar n tempt awak kena bayar.. saya pun curious 😅

sepanjang sy berurusan dgn klinik ibu dan anak xpernah pulak kena charge even yg rm1 tu pun.. kecuali p jumpa pakar la kena bayar rm5.. maaf tnya sis bukan warganegara ke? biasa yg bukan warganegara je kena charge ni utk rawatan klinik ibu ank

iye betul tt tulis tu.. sy pun kena rm31.. pelik gila.. before ni 3 anak cek n buka buku kat kk jugak, 1 sen tak kena byr.. kena ank ke 4 ni tetiba kena byr rm31.. kk kg gial, perlis

awak ada pergi klinik kesihatan repeat test upt ke?sbb saya pernah dengar orang cakap,kalau pi sana repeat test upt & buka buku pink kena bayar Rm31..kalau buka buku pink saja,tu Free

sy byr pun ank 1st n 2nd sbb jumpa doc sbb bnde lain . n smbil² tanya psl period tak tetap . tp yg 3rd mmg tak byr apa² smpai cek up ank pun takde byr