14 Các câu trả lời

Sy dari awal2 LG dlm 4minggu dah spotting coklat..masa raya hari tu dah MCM period biasa darah merah keluar..Kena banyak rehat jgn stress yg penting ubat mkn sy doktor BG ubat kuatkan rahim&tambah darah ubat tambah darah MMG beganda2 sy kena mkn sbb HB sy rendah sangat..MMG kerap sy baring jgn lupa tinggikan kaki masa tidur ni tips nurse yg beri masa sy kena tahan wad..Skrg dah masuk 6 bulan baby makin sihat perkembangan pun baik..LG 3 bulan nk menunggu hari..Semoga awk&baby selamat yer..Doa banyak2 supaya Allah selamatkan kita&baby🥰

Bertuah nya sis bleeding tp baby selamat... Sy pun tgh alami.. Nk pegi scan bru 5week tkt xnmpk pape lg.

mcm sy pn ad brown spotting juga masa 23weeks.. check Dr, Dr scan semua okay.. kedudukan semua cantik.. then Dr check dri bawah pula untuk tahu sbb ap boleh kluar spotting.. Dr bgtau sy ad polyps cervix.. polyps cervix ni ad dekat pintu rahim, tpi xganggu baby..Dr cakap polyps ni amat2 sensitive.. tersentuh sikit pn kadang2 dh kluar spotting.. dia ad mcm2 saiz juga.. normally terjadi sbb hormon pregnant juga Dr ckp.. jadi sis jgn risau.. kalau Dr ckp keadaan baby okay.. insyaaAllah.. semua okay..

Hai, boleh saya tahu keadaan puan? Apa punca spotting coklat tu? Puan da selamat bersalin ke?

sy pon masa 6mgu Tu Ari sy keluar darah warna coklat pekat , g chek ok, doc bg ubat kuat rahim, bila 9weeks tu keluar darah hidup byk , abih panty liner penuh darah, pegi hospital terus kat emergency , doc OnG scan ok semua, ni semlm kluar lagi , tp warna coklat ckit2, mungkin kelmarin tu sy pegi jalan2 shoping, byk berjalan agaknya.. just continue mkn ubat je laa

Mmg norml jnji ms scan jntung bby ok..bby pn ok jgk.. sy dri awl hamil smpsi skrg still ada lgi.. fkir positif jew..skrg sy dh nk msuk 22 mnggu dh kurg kuar sblum nie jgn ckp coklt malah drh pn ada mkn ubt kuat kn rahim doc bgi alhamdulillah smua ok

Lega saya dengar normal. Kk suruh minta opinion from doktor pakar. Dah pergi swasta tapi scan semua okay. Dah amek sample kk cakap fungi biasa . Tu yg hairan

tumpangg tanya mami'2 smua .. 2hri lepas sya spotting , prut skit cm nk period tpi skjap je .. sptutnya priod bulan ni 25hribulann .. tu salah stu tnda awl kehamilan ke ? 😌 semoga ada rezeki saya ye mami'2 sekalian ..

Dengan saya pun macam tu sis.dari 20 weeks.dr kata ectropion cervix.dia macam ada dekat bahagian cervix yang sensitif masa pregnant.tapi dia bagitau tak effect baby.tapi still risau sampai sekarang kalau spoting.

Hai, boleh saya tahu keadaan puan? Apa punca spotting coklat tu? Puan da selamat bersalin ke?

Saya bru 2hari ni kuar coklat2 mcm nk hbis period tu tpi tk bnyak. Saya bru pregnant 2bulan ank first. Risau je skrg ni. Esok nk pegi check dkt swasta. Semoga tkde ape2 pada baby 😭

xde pe tu..doa byk² ye sis

VIP Member

in shaa Allah normal, akak ipar saya dia spotting dari awal pregnant sampai la brsalin.. alhamdulillah skrg anak buah dah nk dkt 1 thun dah umur dia..

Saya bukan setakat spotting je, fresh blood pun duk keluar dari 20w++ sampai sekarang 31week dah huhu tapi Dr check baby ok je semua

Mcm mana keadaan baby puan? Doc ada bgtau ke punca spotting atau fresh blood tu?

Kalau doc ckp xde Pape, jadi sis jgn risau ya 😊😊😊Jgn byk fikir... Byk kan berdoa... K.... 🙏🙏🙏

Câu hỏi liên quan