40 Các câu trả lời

waalaikumussalamm. Saya buat dekat KK kuantan baru ini, nurse tak mintak apa apa pon, saya je bagi kad kahwin. yang lain takde pulak dia mintak

Haha , tak pernah² dengaq kena bawak surat api 😂 adoi , hehe kk saya just bawak surat nikah ori n copy , dan bagi ic suami isteri jaa 😅

VIP Member

Hai, dokumen d prlukan, salinan ic husb n wife stu copy, sijil nikah 1 copy, bil air or api (rumah sewa atau pn x still kena ada) 1 copy. Tq

Ye kadang² sbb dorg nk tgk pengesahan kawasan kita duduk tu kawasan yg kk cover atau x. Tp kalau kampung² selalunya tak kot. Depends.

Tmpt sya kena sedia kan : 1) Copy IC suami isteri (2 pcs) 2) Copy sijil nikah (2 pcs) 3) Gambar ukuran pasport (2 pcs)

Ok tq sis

Bill api/air cuma utk comfrm kan alamat je..kena bwk jgk bill api/air..surat nikah,ic suami isteri..

Ic suami isteri, kad kahwin,bil air/api (sy pon mase buat buku pink sewa aje kne bwk juge..

Boleh call dulu untuk pastikan apa yg perlu dibawa. Lain klnik, lain yg dorg akan mintak.

VIP Member

Tak tahu Pula... Sy buat buku haritu kena Minta salinan IC Dan surat khawin je..

VIP Member

Ya, untuk check alamat dan kawasan kita saja. Sebab hari check up berbeza ikut kawasan.

Bwk keduanye skli ye.. Maksudnye bil api dan air bwk ye?

Câu hỏi liên quan