13 Các câu trả lời

Saya ada tgok video sorang doktor ni, dia ckp trimester pertama tak digalakkan untuk berpuasa. Sbb baby perlukan zat dari ibu dia. Untuk pembentukan dia awal2 ni, trimester 2/3 boleh puasa, if takde penyakit lain boleh go on puasa. Kalau ada gdm, hb low ke atau penyakit2 lain boleh berbuka puasa takut memudaratkan ibu dan baby👍🏻

sy pon 6weeks++.. semalam boleh lagi puasa.. hari ny try nk puasa.. tp pkul 10 da out.. loya² muntah².. mcm masuk angin gitu.. teros sy berbuka.. klau rasa xlarat.. jgn teruskan.. kita kenal bdan kita..

saya baru trimester 1 alhamdulillah hari kedua berpuasa. ada jugak terbaca doc cakap yang sihat tiada penyakit kencing manis penyakit yang bergantung kepada ubat tak perlu berpuasa. ikut badan masing masing. Yang berpuasa cuma amalkan makanan sihat seperti kurma dan susu masa sahur. Inshallah ibu dan baby tiada masalah

saya dah minum susu dan kurma waktu sahur awak..start pkul 2 mula rasa lapar kemudian sakit ulu hati..

TapFluencer

Better tk perlu berpuasa lagi sebab masih trimester pertama. Saya yg dh 21 weeks preggy pun tk tahan puasa. Sakit ulu hati sampai muntah balik 🤧 tambah migrain lg.. Tkpe nnti ganti je puasa dgn byr fidyah ye.. Kesian baby tu ☺️

sy smlm puasa . myb smlm seharian di rumah & x buat apa.. hrini dah kja. jm 10 td sy loya2 & pening sgt ... pedih perut.. sy terus berbuka.. sbb x lrt sgt .. kalau cik x lrt jgn pksa .. sy dh 8w

Sebaiknya tak payah puasa dulu sis. Kita memang akan rasa badan kita kuat dan mampu untuk puasa. Tapi baby kat dalam kita tak tau keadaan dia macam mana. Semoga dipermudahkan sis ❤️

https://community.theasianparent.com/q/nak-kejar-pahala-puasa-ataunak-risau-dosa-anak-mati-dalam-rahim-atas-keputus/3886245?d=android&ct=q&share=true

klau sy time xpuasa lemas je...tpi bila puasa rsa brtnaga pula...8week..so ikut kmampuan bdn..klau rsa xmmpu xyah puasa cian bby...

Better jangan dulu . Saya dah 10w masih takut lagi sebab perlukan zat untuk baby juga. Jangan seksa baby ya

lebih baik jgn berpuasa..saya kandungan 8w 5d tak larat nak brpuasa ..lesu sngat sbb msih trimester prtama

Allah..bnykan mnum air ye ..masih baru lagi ..ksian bby kat dlam..sbb tu sya tak puasa....ada yg bleh ..tp trimester prtama lebih baik takpayah

sy pun 6week+..semalam try puasa.hujung2 tu dh mmg xbermaya.hari nie decide x puasa.