26 Các câu trả lời

Sy🙈 First2 waktu buka buku pink sebab ad family history kencing manis 2nd bila berat badan naik time 26th week Alhmdulillah bacaan gula masih normal. Nak share juga tips untuk minum air gula. Habiskan minum air gula tu dengan satu teguk sahaja. Jangan minum sikit2 sebab once da telan..tekak akan mula rasa kembang dan loya. Lepastu, minta tolong staff klinik utk sediakan air gula yang suam..jangan sejuk sebab suam lg mudah nk telan dan kurang terasa manis air gula tu. Selamat mencuba.hehe

Sy. Tp kali kedua 5 mac ni. Awal dlu mse 12w kna minum sbb ade history keluarga kencing manis. Tp yg tu bacaan sy normal. Ni dh 29w nti kna minum lg sekali.

Saya. Sbb nurse kata tu procuder mmg kena minum 2kali. Bukan sbb berat naik banyak ke atau ada kencing manis ke apa. Follow jela.😅

Saya 2 kali. Tapi kali kedua tu masa dah 35w. Lewat. Sbb berat naik mendadak. Nasib baik tak sangkut kencing manis

VIP Member

🙋‍♀️sebab berat naik mndadak tp Alhmdulillah 22 lepas.. dh mkan bnyak meroket le berat naik..

Super Mum

Sye. .first sbb dlm fmly ade kncg mns. .kdua sbb brat bdn naek mndadak ..😁. .tp norml je result.

VIP Member

Saya. Sebab berlebihan berat badan semasa mengandung. Tapi steady je minum takda repeat tu semua.

Sepanjang 3x hamil, yg kali ke 3 kena minum sekali je masa perut 3bulan..

sy.. sebab berat naik banyak 😅 Alhamdulillah bacaan gula ok.

VIP Member

Umur 27kw atas mmg kne 2 Kali minum.. alhamdulillah dua2 lps