6 Các câu trả lời

VIP Member

Cari puting yg seakan² bentuk puting mommy. Tengok size puting panjang atau pendek & bila pegang lembut. Ade setengah puting yg jual tu tebal & keras. . Mcm anak sy xsuka puting tommee, puting pigeon ok. Nak intro botol ni kena berjaga² jugak la takut anak tu nipple confuse wlopon kite pam susu kite sendiri bubuh dalam botol. Klo boleh lewatkan intro, lewatkanla. . Mcm sy intro awal waktu baby 2-3minggu, sebab sy fikir suami boleh bagi botol sementara sy nak membuang ke nak mandi ke makan ke. Tapi masa yg sama kena teruskan bagi kerap menyusu. Tak boleh 1 hari botol memanjang. Alhamdulillah ok..

Baby saya 5 hri da strt minum susu ibu dalam botol. Sebab ayahnya nak sangat tlg saya msa dalam pantang katanya kalau nk rehat biarla baby mnyusu guna botol. Kalau saya da terjaga, baby direct minum dari saya. Alhamdulillah stkt da 37hari berpantang ni baby xde masalah confuse nipple dan masih mnyusu badan sepenuhnya. Stok susu pun setakat ni manageable dan tak over supply.

Boleh try puting pigeon..kalau tak hisap nd susu tak akan keluar sama macam konsep kite nyer breast jugak.. sesuai ngan motto dierang "stimulates baby's natural scking motion"

Saya pun guna puting ni utk baby nb.

Sye gune puting n botol jename AVEN bg sye puting die selamat susu x keluar laju ikut bby hisap selamat supaye bby x tersedak susu..

Ya cari yg anti-colic

Bila2 ja boleh sis , puting sis kena try yg mana baby suka & susu cepat keluar . Bg yg selesa dgn baby la

Sekarang bby nyusu pkai botol pigeon, ada dapat hadiah tomme tippie, ingt nk pkai.. harap bby terima

Waalaikumsalam. Dulu ank2 saya pakai como tomo. Mmg lembut n dia pun x confuse. Bole cuba