12 Các câu trả lời

awal lg tu sis. sy anak no 2 ni cepat rasa baby gerak. dlm 18week cmtu. yg 1st lmbt jgk nk perasan. & xkisah la perut xde nmpk lg. yg penting,bila scan,doc check segala berat badan baby,mengikut umur kandungan,xde msalh. kalau doc ckp baby kecik,yes itu masalah. so don't worry. enjoy your pregnancy. abaikan mulut org ckp kecik² perut tu. sy pon jenis xnmpk perut bila nk bersalin. tp baby keluar 3.11 jgk😅

normal sis.. perut tu atas badan.. mcm sy 35w pun ade nmpk ade xnmpk.. 7 bulan la baru nmpk sikit.. xsame lain2 org.. jnji ank sihat.. pastu tendangan tu pun atas org jgk.. ank first biase 20w ke atas.. mcm sy 20w ngam2 dpt rase.. jgn runsing.. nnti sis sendiri akan rase.. selain xde pendarahan atau pelik2.. tu normal.. enjoy aje..

gerakkan baby tu ikut atas jenis perut ibu die..mcm sy 21w ++ baru rasa sbb jenis kulit perut tebal.. n skrg dh 27w pon perut x brpa nampak lg..smpi ada yg tanya knp x nmpk mcm org mengandung pon.. n mak mentua igt bersalin tahun dpn sbb perut x kecik.hahaaa..

mungkin kot . sbb x nmpak . risau la tu yg tnya .

normal sis.anak pertama mmg lmbt skit rasa gerakan.halus je pon gerakannye.kdg sis xsdar pon ye..mcam sy anak no 2 dan 3 mse 14w da rasa gerkan.n now no 3 ni 16w da kuat skit gerakan die.

x ada pape lah.. nanti bile die dh pandai gerak, kita tgh tdo pon boleh terjaga.. start 26w sy dh x selesa nk tdo dgn skt badan nye lain.. enjoy je awal2 journey ni..

Normal sis. Saya dulu 21weeks baru rase gerakkan. Skrg 27 weeks pun perut still tak nampak macam 27weeks. Sampai org sekeliling tak percaya saya pregnant

yeke . terima kasihh . semoga awk d permudahkan

depends jugak. sy 19w baru nampak perut. 21w+ baru rasa gerakan kecil. Jgn risau okay. lain mommy lain situasi nyer ☺️

terima kasih tau . ❣️

Saya perut dah nampak. gerakkan je belum lagi… Sama 17 weeks jugak😅 tunggu 18 ke 20 weeks keatas baru rasa

normal ikut bdan masing² ,sy dlu 20weeks bru rsa gerakkan, 28weeks bru nurse sruh kira pergerakkan baby..

20w ke atas bru dpt rsa gerakan

normal Jew sis kalau ank sulung dulu sy pun sama juga anak ketiga baru terasa cepat dlm 17week mcm 2 lh..