9 Các câu trả lời

Klu seorang bidan yg berpengalaman, mmg diorg boleh rasa klu rahim kita tinggi, rendah, senget, ataupun jika rahim berada dlm kedudukan yg tidak betul. Sy dah 2x ikhtiar berurut dan Alhamdulillah hamil dgn izin Allah swt 🤲🏻🥰 bidan tu bacakan doa pada air kelapa dan sy minum bersama suami, sebelum tu sy ada mandi air daun2 juga sbb sy pernah kena sakit meroyan masa arwah anak sulong sy meninggal dunia sbb lahir pramatang. Masa sy hamil anak kedua, bidan tu juga ada rasa2 perut sy masa kandungan nak masuk 7bulan, bidan tu ckp sy mengandung baby boy, memang betul sy bersalin baby boy, apa2 pun semuanya dgn izin Allah, mungkin mereka ni dpt keistimewaan yg begitu dari Allah swt walaupun mereka ni bkn org yg berpelajaran tinggi.

betul , bnda yg sama jadi kt maksdare .. alhamdulilah dgn izin allah

Klu ada “tanda” pregnant, period dh lama delay, jgn pgi berurut dulu especially kawasan perut/rahim. Pgi cek dgn doc, scan, buat bhcg. Takut betul2 pregnant salah urut ah sudahh. Nnt time cek dgn doc boleh tanya rahim awak kedudukan ok ke, rendah ke, terbalik ke. Doc boleh sah kan sekiranya ada masalah, rahim “jatuh” ni biasa sbb pelvic floor lemah 😁

insyaallah makcik yg nie insyaallah dengan izin allah .. dulu pernah dh bwk mak sdare ttc 8 9 tahun kt mkcik nie , dye urut sket je pstu baca2 air alhamdulilah dlm tahun yg sama lekat .. Jiran setaman pun sama jgk situasa yg sama , alhamdulilah tahun nie ikhtiar kt mkcik tu alhamdulilah mnggu lpas lekat .. semuanya dgn izin allah

Tradisional term & medical term tak sama. Better sis pegi klinik cek. Mcm sy dlu 2 kali jd tanda pregnant ada tp negative n mmg negative pon,, kdg mindset kite n hormon. Kalau sis period sis je is irregular. Kalau jns regular sy tak pasti. Tp better g klinik cek.

Dulu pernah berurut, bidan ckp rahim tinggi & senget. Then saya ada laa jumpa Dr Pakar Puan time dia scan rahim saya, Dr ckp rahim saya cantik je. Saya tanyalah, rahim saya tak jatuh @ tinggi ke. Dr gelakkan saya je HAHAHA dia katanya manada, rahim okey je.

kalau saya nak check masalah rahim g klinik jee scan . sy pernah gugur sebelum nak ttc pregnant semula saya g klinik dulu ckp nak scan rahim , doktor ckp takde masalah . lepastu sy terus pregnant lg . kadang² bidan tak bertauliah nie semborono jee .

hi sis...mak sya pena pesan...klu soal berurut ni bhya sikit trutama yg blm mengandung....tkut tersalah urut nti diperut....sis ble pegi terus ke klinik untuk jmpa doc...lgi selamat....

tukang urut bukan bidan. bidan bukan doktor. pergi jumpa doktor dan scan untuk cek keadaan dan kedudukan rahim.

Bukan nak cakap apa la, bidan2 ni kadang ada yang merepek tau. Tu maleh tu, suka buat palatao.

Kann.. Rasa mcm tu jgk. Mertua saya pernah bising2 suruh pergi berurut lepas saya gugur baby 1st. Bidan tu tolak2 perut katanya nak naikkan rahim. Pastu dia tanya rasa tak rahim naik. Hmmmm.. Saya takde rasa apa2 pun. Rasa meluat je sbb kena urut sampai sakit badan.

Câu hỏi liên quan