23 Các câu trả lời

VIP Member

Sy pn nti ada appointment tuk bby tp ujung bln 28/4 tuk vaksin pnuemoccocal...... Tuk dos ke3 ..cuti pkp smpai 28hb kn??.jika cuti pkp bwk kedpn lg ank cucuk setaun pn sy still akn hntr ank.tp tuk kk sy kena hntr ank ke kk dengkil..sbb tggl cyberjaya...even kata leh kuar 10km je..tp klnik tuk mik vaksin tu 19km...jnji ada buku appointment..jika org xrmai rs ok je..jnji ada bwk handsanitizer..mommies pkai mask dan ada wet tissue tuk brsihkn tgn..lepas setel balik dr klnik cpt2 mndi tuka bju brsih... Jnji jg kebersihan..in shaa Allah xde pape..doa yg baik2 in shaa Allah baik2 akn brlaku..mcm sy pn risau juge..tp mikir an..klu ank skip vaksin nti lg akn memudaratkn bby..sbb dorg br nk bljr survive..n antibodi xbpe nk kuat..mcm ank sy dlu lahir prem lg nk kena alert ngn stiap date appointment cucuk..xleh nk skip lm sgt..nti mudarat dkt bby nti

VIP Member

Xblh skip. Kalau takut nk ke KK, blh pergi ke klinik biasa/Hosp swasta utk vaksinkan Anak. Lepas tu, update dgn KK. Kalau nk ke KK , boleh je xda masalah, cuma amalkan langkah2 pencegahan, dkt KK pun saya rasa diorang dh prepare dr pelbagai sudut. Vaksin tu penting utk hindar Anak dr dpt sakit yg teruk. Jadi, pergi ye sis. 💜

VIP Member

Kalau vaksin, better jgn skip. Saya pun ada appointment vaksin anak 1/4 hari tu. Saya gi je appointment tu. Vaksin ni penting untuk antibodi anak lawan penyakit. Dlm umur yg sekian2, badan dia patut boleh lawan sekian2 penyakit. Sbb saya tinggal cyberjaya, kk saya di Dengkil. Alhamdulillah, okay dan tak ramai orang.

VIP Member

cucuk utk bby msti..xprgi nanti kena marah dgn nurse..dia ckp kita memandai sndri wt keputusan xnk prgi sbb ada covid 19.. jd dia keje utk apa dkt kk tu..nk xnk kena prgi juga sis..pastikan jarak n pakaikan bby baju yg sepatutnya..balik uma mandi tuka baju

TapFluencer

Kalau vaksin kena bwk sis. Sy ada call KK tanyakan ttg hal ni. Dia nasihatkan kalau vaksin ya kena ikut apptmnt. Tp kalau checkup biasa utk berat & tinggi tu x perlu. Sy duduk cyber tapi KK dkt seri putra..hehehe..mcm mana nak lepas roadblock ni..

Kalau cucuk vaksin kena bawa as per pengarah KKM bgth. Melainkan kalau appt tuk check berat tak perlu pergi. 1 april arie tu i bawa baby i cucuk vaksin 6 mths, alhamdulillah smua okay. Lagipun smu klinik KK patuh SOP dari kementerian.

Cucuk imunisasi semasa pkp adalah wajib seperti biasa setiap bulan. Jgn skip. Semua kk seluruh Malaysia buka seperti biasa tiada pengecualian rawatan! Anda takut virus, tp anda tak takut dan kasihan jika anak ada sakit akn dtg ke?

Sy ddk putrajaya, bln lps cucuk ank 2bulan 19/3 masa tu dh start MCO, xde apa2 x ramai pn org sbb baby xle delay cucuk, bln ni cek up 3bulan 20/4. Sy cek up jt kk presint 9. Better pergi jgn delay.

Klu takut g kk sbb ramai org boleh pergi klinik swasta.. Sy bru je cucuk baby 2 bulan dkt klinik swasta 9/4 hari tu..

Tmpat sya misi kata bole tangguh atau nak ikut tarikh appntmnt. Sya ikut trikh appntmnt sbb cucuk.