26 Các câu trả lời

saya Ms first trimester ari2 tomyam.. setiap mlm mkn tomyam xpun nasi goreng tomyam. tapi mintak yg x pedas la. sb saya pun xboleh mkn pedas sgt perut gastric. alhamdulilah ok ja. anak saya xmau nasi kandaq. tgk mamak cedok kuah saya dh loya. tu pun tgk dlm TikTok. kalu depan2 xtaw lah mcm mn. by the way saya org Penang. sini nasi kandaq ja kan famous 🤭

sy awal pregnant ngidam mkn tomyam, mknn yg masam pedas je tpi pedas biasa lh. g mne ii msti order mihun tomyam tkpun laksa, tu mknn fav sy and mknn yg bole msuk time alahan teruk. yg lain susah nk msuk, asyik muntah je. msuk trimester2 dh jrg mkn tomyam, alahan pun dh tkde memang bnyak mkn nsi and mkn mnis pun bnyak sebab dh tkde alahan

takde masalah pun. doc tak penah pun kata takboleh mkn serai masa preg. yg takboleh makan, makanan mentah / separuh masak, minum arak, merokok, air gas elak kalau boleh, & makanan yg mmg buat kita allergic pun kalau boleh elakkan. selain dr tu makan je la tp berpada2.

Wsalam sis. InshaAllah. Asal jgn trlalu pedas tahap ramen atau tahap perut sis trus rasa kembang, nyeri, lain lepas makan tomyam tu dia tiga suap. Sy pn kuat makan laksa, durian, nenas, tomyam sup dn maggi..inshaAllah xda pa2 slagi tu rezki dn tkdir sis…💗

saya masa sem1 mmg hari2 tomyam kosong nak pedas2 kalau tak, tak boleh nak telan nasi pun tanak makan sampai lama2 dh ada selera makan makanan lain, baru saya stop tomyam... makan je sis apa yg sis boleh makan

Sy dr start preg tomyam je. Lepas tu makan pedas lagi .. kadang risau juga tp nafsu tu ssh nak kawal.dpt makan pedas auto cirit , kalau tak makan pedas auto sembelit .. berhari2 sembelit

makan tomyam ada serai atau tak ke terpulang janji makanan sihat kurang minyak. kalau perut jenis tahan pedas pun takde masalah nak letak cili api

Sy jenis penakot sikit🤭 nk start mkn pape mesti tanya mak,tp mak jwb sume boleh sbb dia telan la pape sume ok 😩

boleh je nak makan. xde mslh pon. yg tak boleh makan makanan mentah macam salmon, telur separuh masak, oyster mentah dn seangkatan dgn nya

Sedapnye.. blh je nk mkn janji jgn pedas sgt nt kne heartburn.. tp kalau kne heartburn minum susu kambing blh hilangkan heartburn..

Mkn je sis. I pun makan je alhamdullilah baby pun berat sihat elok je. Saya masa pregnant suka makan makanan pedas je