29 Các câu trả lời

Sy kna induce sbb air ketuban kurang.. rahim tggi & serviks masih tebal lg waktu tu.. kan induce belon memula, lpas induce belon, turun darah tp bukak 2cm je, lepastu kna induce masuk ubat bukak 4cm jee.. induce ubat takda rasa apa pun tp tak tahu lah kot lain org lain rasa Pahtu masuk LB pecah air ketuban, bukaan takda masih 4cm, jantung bby drop trus kna emergency czer

sya pn dua2 ank mcm ni..induce pn xbuka jln...4cm je last2 czer jgk...redho je jnji dua2 slmt, alhamdulillah

ubat masuk melalui drip sahaja..mcm sy kna induce sbb terlebih due date. bukaan x ada lg lepas dr buka jalan kna tolak p bilik besalin bagi ubat induce tp bukaan sngat lmbat masa 7cm jntung baby pula drop dr bagi beranak biasa tp d sebab kn mama hilang tenaga sbb penat menahan sakit jantung baby pula drop yg ke 3 kali akhirnya emergency cser jga

waalaikumsalam, masuk ubat tak sakit pun awk, macam panadol besar je.. yg sakit kena seluk cek bukaan berkali2 + lepas masuk ubat ada rasa sakit contractions.. induce ni ikut badan juga , ada yg masuk ubat terus sakit .. sy induce 2x rasa gitu2 je, better ada rasa sakit sbb bila sakit ada bukaan .. sy xde bukaan last czer je redho huhuu

boleh sis , rasanya kalau tak minta pun dia tengok kita sakit sangat nurse akan tanya

induce ubat tu mcm panadol je.ubt tu kecik je yg bsr tu jari nurse. emm jgn buat keras kalau tak nak sakit masa diorg masukkn ubt tu.. buat bdn lembut kena redho masa diorg selup tu.. nk kata sakit... contraction paling sakit tu je awak kena pikir. contraction rsa sakit dia separuh nyawa

baiik terima kasih yaaa.

Saya kena induce 3 kali sbb xdak bukaan. Induce sbb scan baby kecik 2.4kg tp bersalin tak kecik la, keluar 2.7kg. Ubat pil bulat size syiling 20 mcm tu. Dia masukkan ubat x sakit, tp masa dr seluk tu yg sakit. Saya air ketuban pecah masa dr dok seluk2 tu la.

sy kena induce sbb baby kecik.. 2kali induce.. kalau kena dgn nurse yg layan kita lebih kurang je mmg sakit laa sikit masa kena selup cek jalan.. rasa nak sepak je nurse tu 😅 rupa ubat sy x tahu laa, doc xde tunjuk pulak sbelom masuk kn ubat

Benda senang nurse boleh buat. Kalau doktor nak buat semua, keje dia mana boleh habis. Buat apa nak nurse kan.

induce drip dengan induce ubat. induce ubat tak rasa ape. tau2 dah masuk je. kalau sakit puan hembus nafas tarik hembus mulut lelaju. relax2 je. kalau pernah kena speculum untuk gbs test, takde sakit sangat camtu. dia mcm masukkan ubt dalm faraj je.

sy baru kena bulan march aritu.ninduce sbb baby kecik. huhu sakit. dr siap tunjuk lg ubat tu sebelum insert. lepas induce tu still tkda tanda², dari 9am sampai 12am 3cm ja bukaan. takde pilihan lain terpaksa c section sbb jantung baby dh tak stabil.

aamin. semoga dipermudahkn sis ❤️

Saya🙋🏻‍♀️Check in labor room sebab dah 4cm. Esoknya baru 6cm. Sebab saya takde rasa sakit contraction tu, gynae nak cepat kan proses labor. Saya induced by drip. On je drip tu baru ada rasa contraction dan bukaan lebih cepat.

Sama-sama

Sy induce malam masuk hospital. Nurse masuk ubat kat bawah pastu dya check jln setiap 2j. Lepas dekat 6jam call dr bukaan baru 3mm. Dr suruh nurse bagi drip untk induce. Sy ade mintak epidural dan lepas 3jam gitu dah 10mm.