14 Các câu trả lời

wowww senangnya awak bersalin. ada tips dak untuk bukaan cpt ? saya dh 37weeks tapi masih aktif lagi cuma tklrat nak berjalan sngt baby pun aktif dlm perut harap harap sebelum due lah baby keluar takutla kena induce sakit hm

Semoga urusan sis bersalin nnt dipermudahkan ya 💖

Due sis sama dgn sye la...tp skrg sye ada kt hospital...sye positif gbs dan start rse contraction...bukaan pun bru 3cm....doakn sye ye smua dipermudahkn segala urusan kita smua....

due date sama. gdm on diet ,tk ada rsa aap² contraction,baby aktif lgi🙃 trkdg risau sbb klau x bersalin 03.09,kna msuk ubat🥲

Bestnya rezeki bersalin awal. Doakan saya pun ada rezeki mcm ni, due 2/9 tapi bharap sgt dpt bsalin sblm due date. Sis selalu aktif ke smp dpt bsalin awal? Ada tips?

Sy mmg ada sejarah anak lahir pramatang. Tp utk anak 1st & 2nd mmg gbs negatif dan tiada gdm. Sbb slalu bersalin awal, sy bile da start 30w mmg tak buat apa2 aktiviti berat. Byk rehat dan duduk saja. Sbb risau bile bersalin awl, nnt bayi byk komplikasi. Jd sy mmg xde buat apa2 exercise atau tips2 yg org share utk cepatkan bukaan. Sbb risau juga klu terlambat pegi hospital doc ckp ada potensi bersalin dlm kereta je 😅. So sy kna alert dgn tanda lendir/darah/ketuban dan cepat2 pegi hospital

TapFluencer

sama due date kita sis tapi sekarang saya pun warded dari semalam xde apa² cuma baby kurang gerak kena warded harap² dapat bersalin la nanti

ye betul tu allhamdulillah baby dlm perut ok dh discarged dh saya bru tdi

TapFluencer

senang nye bersalin... Alhamdulillah 🤲🏼❤️ semoge sis & baby cepat discharge & selamat berpantang ❤️

Tqsm sis 💖

Alhamdulillah Tahniah sis senangnye bslin.semoga baby cepat sembuh dan membesar dengan sihat aamiin.

Aminn. Tq ats doa 💖

tapii bole tak mommy share rasa contraction tu mcm mnee?? bru nk jdii mommy bulan 9 ni🤭risauu jdinye

vibrate yg dtg sekejap2, tp sakit ya amat

Ya Allah mudahnya dengar proses sis bersalin. Semoga baby dan ibu cepat sihat ya 😉

Amin. Tq sis doakan kami 💖

semoga allah permudahkan urusan baby dan ibu. 🥰

semoga urusan baby dn mommy dipermudahkann♥️aminnn

Amin. Tq sis

Câu hỏi liên quan