27 Các câu trả lời

VIP Member

Sy paham awak sis.. sy pon mcm awak..rezeki baby sy bnyk tu sje.. mcm2 usaha dah.. it oke.. bab fm tu awk kne try error .. sbb lain baby lain perut dia sy pon mcm tu try error lps tu monitor baby oke or x.. beli pek kecik je dlu

"Feed is best". So akak jng risau bagi FM. Yg penting baby kenyang. Saya pun sama bf+FM. Saya bagi enfalac, tapi FM saya bagi sehari 1 atau 2 kali jer bila breast dah kosong dan baby lapar nk susu. Friso pun ok.

ya sy buat bf dgn fm.. Alhamdulilah berat dia dh naik..

VIP Member

Kalau baby sis premature dan nak tambah berat badan boleh bagi s26. Fm s26 mmg khusus untuk tambah berat badan baby. Kalau normal, boleh try bagi Dutch baby. Sangat2 economical, harga berbaloi.

Bagi je susu formula. Janji baby sihat dan kenyang. My SIL cerita kelima2 adik-beradiknya diberi susu formula. Arwah mak dah cuba macam2. Tp takde rezeki susunya.

sy pun fikir mcm ni. semuanya fikir utk baby.. sy hnya nk dia sihat and mmbesar dgn baik.. terima kasih sis

VIP Member

Sis dh cube byk minum air suam??..iaitu air msk bkn air sejuk or mineral... Kne bykkn minum air kosg suam..in shaa Allah susu akn byk...

okay sis sy cuba lagi ya.. terima kasih..

Waalaikummusalam. Takpe awak rezeki memasingkan. Yang penting baby sihat okay😉 cuma try susu arrayyan atau dupro .

Sme sis..baby sye 20 hri..sye bg susu fm n susu bf kdg2..sbb susu sye x ckup . .sye bg susu snow

Sesuai dgn bayi sis?

VIP Member

Dah urut badan..biasanya lepas urut susu banyak..jangan stress dan kene mind set nk bagi susu..

dah urut sis.. mmg susu sy yang belah kanan dh stop production..belah kiri saja yang ada skg.. itupun sy bg jgk baby hisap.. sy tknk bergantung 100% dgn fm

VIP Member

Blh try product ni InshaAllah selamat 100% halal n organik... Klau bby yg bgus susu s26

Set dkt otak susu aku byk lancar ank aku kenyg..insyaaAllah akn jd mcm ape yg kita fikir..

Hehe..sma2..sy pn bru belajar 20hari berpantang..

Câu hỏi liên quan