11 Các câu trả lời

saya kena suntik epidural masa bersalin bulan 7 hari tu sebab czer. masa awal tu tak rasa sangat kesan dia tapi bila masuk dua tiga minggu terasa boleh tahan juga la sakit belakang. nak angkat baby pun terasa. duduk menyusu lama pun sakit belakang. baru ni sakit yakmat belakang sehari dua. taktau la sebab epidural juga ke, salah makan ke apa. sekarang dah ok tak rasa sakit pula. badan orang lain lain kot. saya jenis rasa on off. mean tak selalu sakit tapi ada masa akan tetap rasa sakit tu. semoga dipermudahkan bersalin nanti ya. takpa ikut ja apa yang doktor suggest. mesti ada sebab & tentu dorang pun nak buat yang terbaik untuk awak & baby. semoga ibu & twin selamat sihat semuanya nanti.

Saya kena ambil epidural sebab czer. Doktor pakar saya cakap supposedly tak sakit pun masa cucuk epidural & no side effects but that weren't the case 😅Dah 2 bulan ni baru terasa sakit pinggang tiba². Mcm tercucuk. Tapi sekejap je. Memang tak boleh angkat benda² berat mcm baldi laundry & tak boleh buat kerja berat mcm berus toilet terbongkok² tu kak & even so changing diapers kena duduk tak boleh bongkok. Pengalaman saya. Insya-Allah semoga dipermudahkan segala urusan puan. My sister in law tak sakit pun masa cucuk epidural & tak rasa pun effects after 2 months mcm saya rasa ni. Puan kena rehat betul² & pantang betul² lepas bersalin nanti ya. Congratulations for your twins 💕

Saya doktor cakap boleh bersalin normal tapi dia akan bagi epidural. Harap2 okay lah, risau jugak sebab first time 😅 Insya-Allah aamiin. Thank you ye. Semoga awak pun sihat2 aje ☺️

Saya kena ambik epidural sebab czer anak pertama. Selama 6 bulan memang sakit je pinggang mcm nak tercabut dari badan. Berdiri lama tak kena duduk lama pun tak kena. Tapi bila anak dah 6 bulan saya amek depo, lepas cucuk depo tu tetiba sakit pinggang yang tak boleh bendung tu beransur hilang sampai sekarang. Kalau dulu lepas drive kete lama, keluar je kete auto rasa nak terduduk sebab kaki ttbe jadi lembik pinggang sakit sangat². Skrg alhamdullilah mungkin jugak depo tu sesuai dgn saya.

Epidural ni ubat bius separa bdn. Selalunya akn diberi klu ibu kena tolak OT (czer). Stakat ni sy xde apa2 mslh, masih boleh buat aktiviti mcm biasa cuma terhad utk angkat brg2 berat.

Ada pro & cons ambil epidural bila bsalin normal. Klu czer mmg dpt epidural sbb nk operation kan. Dia takkan bius penuh klu xde keperluan

saya 2x bersalain 2-2 ambik epidural.. tak de kesan apa2 pun... cuma jg kerap angkat brg berat2... pastikn poster betul klu membongkok angkat brg...lain org lain kesannya...

Okay sis. Thank you ye. In shaa allah

Ubat tahan sakit, hieraki paling tggi. Saya lah, sakit blkg..cpt lenguh klau duduk lama n nk bangun bila bongkok tukar pampers ank, mcm ssh gitu lenguh2 sgt

Awal bulan 7 huhu. Bsalin normal

sama ja dgn tanpa epidural..lenguh pinggang.. xda masalah bagi saya.. nnt jaga posture & jgn angkat brg berat².. nnt okay lah..

Awak berapa lama ye nak okay?

sy tkde effect ape2.. tp sy brslin normal. cume jhit je kt bilik bedah. kne suntikan epidural mse dyowg nk jhit tu ..

Saya harap macam tu jugak lah sebab doktor cakap saya boleh normal

sy bersalin normal amik epidural. alhamdulillah takde kesan sampingan apa2 hingga sekarang. anak pn dh remaja..

Alhamdulillah. Harapnya saya pun macam tu lah

saya kena waktu czer.. kesan dia cpt sakit pinggang dan blkg bdan.. kesan ni akan rasa smpai bila2..

Saya takde choice. Doktor memang nak bagi, tu risau sebab first time 😅