10 Các câu trả lời

TapFluencer

nak bersama habis darah kering (14 hari) tu boleh je takda masalah. cuma ada risiko mengandung lah kalau buang dalam. & risiko keguguran semula pun tinggi sbb rahim masih lemah. sbb tu doktor pesan jarakkan 3-6 bulan utk mengandung semula, bukan utk bersama. jadi kalau nak bersama tu boleh pilih hari tak subur ataupun kalau risau, guna kondom/buang luar.

Ok terima kasih ye

saya ada pngalaman mcm sis, mase tuh saya gugur umur kndugn 9week. after 2minggu saya ke klinik swasta untuk tgok rahim saya dh susut bngkak or tak. lepas tuhh dr terus ckp if pregnant semula tiada masalah. lepas tuh sye bersama, n mengandung alhamdulillah semua nye baik baik saja. skrg ank saya nk masuk 5 buln.

sy pernah keguguran masa 6w, doktor sarankan dlm tempoh 2 minggu lepas darah kering boleh bersama. Tapi kalau bersama utk try next kehamilan, sekurangnya 3-6 bulan utk betul² mencuba semula.

Aminn🤲🏻

VIP Member

Lps berhenti darah dh boleh bersama. Pluang utk hamil pun tinggi. Cuma kalau boleh tunggu sebulan 2 utk rehatkan rahim.

Wlaupun keguguran puan still kena berpantang mcm org lepas bersalin , seeloknya kalau nak bersama slpas berpantang la

Masa sy keguguran 12 minggu kandungan, saya bpantang 14 hari. Bsama selepas 30 hari. Bergantung dengan tuan badan.

Tapi bersama bukan untuk conceive ya. Nak conceive kena jarakkan at least 6 bulan utk pulihkan rahim. Sbb org yg keguguran, rahim perlu djaga lebih rapi.

lepas 3 bulan atau 3x dtg period . tapi tunggu sampai badan n mental betul2 kuat ye awak ..

Untuk kndung yg awl baik puan rehat dlu dri lakukn prstubuhn sbb tkut ad ap2 gn baby

bersama boleh lepas bersih. cuma untuk hamil jarakkan dulu. bagi rahim betul2 pulih

bila dah betul2 bersih

Câu hỏi liên quan