3 Các câu trả lời

Pengalaman saya (skg mengandung ke tiga) saya akan pkai: - pilis (dahi) - bengkung bertali (mudah adjust ketat ikut selesa sendiri) dan juga bengkung jenis zap - stokin - param & tapel (utk perut b4 pakai bengkung dan seluruh bdn) / lotion panas / lotion atau cream atau minyak berherba - paracetamol (lepas bersalin anak sulung tak ada rasa sakit kat rahim, tapi lepas bersalin anak 2nd ya Allah, sakit rasa rahim mengecut) Jamu dan mknn panaskan bdn lain saya minum/makan after baby dh atas sebulan dan clear dari kuning (kalau baby kuning). Saya banyak minum susu, dan sup2 serta sayuran daun hijau pekat waktu berpantang anak sulung & kedua, so sy belum ada pengalaman sembelit waktu berpantang.. Semoga yg bersalin ketiga ni pun sy x ada mslh sembelit dn semoga kita semua Allah permudahkan urusan bersalin kita dan baby lahir sihat, aamiin 🤲🏻

MasyaAllah sangat membantu . Saya dah ss untuk rujukan saya nanti 🥰 terima kasih tau. Saya doa sama2 kita dipermudahkan segala urusan bersalin dan selepas bersalin. Aamiin aamiin yra🥰

bg sy yg penting sngat penting sebab pengalaman 2 anak. minyak panas untuk badan dan kaki. sebab lepas bersalin, sy selalu kena kejang otot. pilis/param letak dekat kepala sebab lepas bersalin mesti kepala pening dan migrain. mandian herba sangat berguna. bangun pagi mandi dngan air panas mandian herba, badan rasa segar. bau herba kuat melekat. set tanggas pun penting bg sy. selepas mandi sy akan tanggas. supaya bahagian bawah sy tak berbau hanyir dan sy suka bersihkan bahagian bawah campur air garam supaya cepat sembuh. bengkung jenis mudah. czer normal boleh pakai. stokin untuk tutup kaki paling penting ubat buasir. sebab lepas bersalin confirm kena buasir. antara ubatnya, cecair tembak dngan pill doc bg

Sis, mcm sy awal2 dah kena buasir tp kecik je... Masa 33wk dr ada bg ubat tp pil nya besar2 n jadual makan tu kena kerap, sy ada masalah heartburn, kalau telan pil ada tendency terkeluar balik, skg dah nak masuk 35wk sy x makan pun ubat yg Dr bg.. Boleh ke biar je n dah lepas bersalin nnt baru makan ubat buasir?

pada saya yg penting time pantang: 1. bengkung strap(kalau czer ke normal boleh guna) 2. pilis (sbb senang sakit kepala so pakai pilis sedap je kepala berangin) 3. jamu(penting pd saya sbb nk lawaskan berak tp tpulang lah kt awak kalau xnak berjamu) 4. skincare(time ni lah nk cantikkan muka semula sbb time pregnant sy breakout 😥) 5. stokin pantang 6. minyak2 panas 7. breast pump(pd sy penting sbb sy dah terbengkak susu sgt2 so terpaksa pump tp sebenarnya time pantang perlu fokus pada directfeed baby je, kalau dan start bengkak cpt2 marmet bagi keluar susu n elak bengkak lagi teruk) ni barang yg plg banyak guna n penting utk saya. mcm jamu tu sy beli set nona roguy tp banyak je jenama lain yg ok

Done beli. Harap harap ok dengan saya . Aamiin💓

Câu hỏi liên quan