5 Các câu trả lời

Nasihat saya, awak je yang tahu pergerakan baby macam mana. Kurang je daripada 10x terus pergi ke hospital. Ya saya faham hospital awak jauh2 tapi nak buat macam mana memang itu je caranya. Perlu ke hospital sebab kita tak tahu apa jadi dalam kandungan kita. Melainkan area Felda awak ada klinik swasta yang boleh scan.

Saya belum 28w. Baru 27w & tak start kira lagi. Sini tkde klinik swasta jgk utk scan. Tp saya dh monitor dgn misi & misi cakap okey ni. Sbb ada light movement haritu

Sama mcm saya skrng dh 25w lebih baby kurang gerak sgt sejak raya haji haritu tendang pun ala kadar memang tk sampai 10kali (hari ii ada tendang cuma tk sampai 10kali and tk rasa pun kalau dia bergerak) dh bagi mcm ii pun dia masih mcm tu tkthu kenapa

Saya 27w. Belum start kira. Malam haritu aktif kuat tendang. Tiba esoknya tidur kot penat. Tp alhamdulillah semalam harini dh okay & dengar cakap ibu dia suruh tendang. Now saya baru download apps baby kick nk monitor

baby girl ka?? kalau baby girl mmg halus2 lembut2.. kalau baby boy mmg ganasss kuat tendang sy ada tnya doktor. tpi kalau awk risau pg hosp k untuk kpastian.. btw berat brpa?? kalau gemuk berisi isi perut tebal mmg susa nak rasa gerakan

Yup baby girl. I see anak girl mmg tendang halus lembut ea. Ni first baby. Saya kecik je 152 51kg. Naik berat pun cuma 3kg sepanjang pregnancy ni.

sama mcm saya. saya 24w dah, tapi start dari smlm rasa baby kurang kick & tak aktif. taktahu kenapa.

Awal2 haritu saya tak concern sangat tp bila dah 27w ni jd alert plak sbb next week dh nak start tanda buku pink. Tu yg risau. Tp bila org ckp baby girl tendang halus saya cam okey jeee

Awk berapa week?

27w wak

Câu hỏi liên quan