7 Các câu trả lời

Saya dlm dua minggu setengah alhamdulillah benang kat luar dah keluar tp tak tahu yg kat dalam. Kini cukup sebulan tak pasti yg kat dalam tp lega terasa..saya sentiasa cuci luka jahitan menggunakan produk JRM putik telaga dara blh dapat dari lazada..mmg cepat luka sembuh, saya juga pastikan kerap tukar pad kerap biarkan berangin, lap kering dan guna air blower utk keringkan, saya taburkan titisan minyak herbanika produk nonaroguy ke atas pad utk sembuhkan luka dan keluarkan darah nifas. Pada awalnye sekali saya lap guna dettol dan kemudian kerap lap dgn ubat kuning itu, dan keringkan, kini hanya amalkan cucian JRM..mmg luka jahitan sembuh cepat. Sis blh mencuba yer..awal itu kerap cebuk guna salt water dan kadang campur dgn uncang cucian rebusan nonaroguy...lega utk membuka jahitan luar..akan jatuh sendiri setiap kali sembuh

anak sulung czer, anak kedua (9buln dah) pun vacuum hari tu . dua2 jahitan bnyk. ☺️ cara sy sembuhkan jahitan makan makanan tinggi vit c dan madu asli. pilih la mana2 buah yg tinggi vit c dan kita x alah. bdn org tak sma. mcm sy mkn oren okey tp mkn limau mandrin x boleh bdn msuk angin. mkn madu tu sy selalu buat pagi dan sebelum tido. minum cmpur air suam. 2 minggu dah sembuh sepenuhnya yg kat luar tp teruskan mkn smpai sebulan ke sebulan lebih sbb yg kt dalam mungkin lmbt sikit smbuh.

sy bersalin normal induce+ vacuum .firstbabby jgk . berpantang hari ke 36. ada dua bhgian luka. luka menyerong dh baik dh bercantum kulit. yg luka btul2 bwh kemaluann scara menegak xpulih lg. ada putih2 blm masuk fasa merah dn kulit lg. pedih dan beedenyut2. sy amalkan cuci rendam guna uncang cuci herbanika nonoroguy + garam. titiskan herbanika pada pad. org kata letak manjakani mujarab. sis try la. sy crik xjmpe2 manjakani.. mkn buah vit c. minum air pegaga. dgn air akar herbanika nonaroguy

Hi sis, awak sama dgn saya. Bersalin normal vaccum. Harini hari 33 berpantang. Benang masih tak tertanggal lepastu macam ada bengkak di bahagian belakang, tak tahu la buasir ke apa. Nak tengok sendiri pun tak nampak. Risau sangat. Kadang2 kencing pun tak lawas, perit je hujung2 time kencing 😭😭 stress.

Kann..kalau nak kemut tu sakit kan..aduhaiii stress kan.

kalau bahagian luar tak elok lagi , cuba cari biji kani gosok dekat bontot pasu sebab biji tu keras , lpstu basahkan sikit sapu dkt tmpt luka , agak pedih . ataupun pergi farmasi cari ubat kuning cap kaki tiga , itupun pedih tapi insyaAllah luka bahagian luar cpt kering

macam mana rasa luka dalam tak baik lagi. saya punggung masih sakit tak pasti punca sebenar dari lepas beranak. ke sebab kita push lama sangat tapi bby susah nak keluar

punggung saya pun sakit dan pelvic kat ari ari pun dah cukup sebulan pantang, jahitan alhamdulillah mcm dah pulih

TapFluencer

Maaf tiada pengalaman. Mungkin ada ibu yg berpengalaman boleh kongsi