4 Các câu trả lời

pn kena refer doktor ya kalau rs keputihan banyak. nanti doc akan amik sample, kalau keputihan tu normal insyaAllah tak akan ada apa apa. saya haritu detect gbs+ sebab keputihan banyak on 16w, doc ambik sample n on antibiotik sampai habis. Kalau mula mula dulu gatal memang takleh bawak bincang. Tapi skrg dh 24w dh tak gatal lagi. Saya cuma pastikan tempat tu selalu dicuci dengan air n lap bersih guna tisu. Moga Allah permudahkan urusan pn dan baby ya 💪🏻

kadang² depand pada hormone kita, selagi keputihan kita x memudaratkan contoh warna keputihan bukan warna kelabu, kuning atupun hijau kalau da ada warna gini kene bagi tahu nurse untuk jumpa Dr. tak pun, keputihan tu selalu menjadi punca gatal².. disarankan pergi jumpa Dr. sebab dulu saya gini.. teruk keputihan saya, sampai kene on atibiotic masuk melalui faraj. dan dr akn suruh lebihkan minum air masak dan pengambilan gula..

saya pun mcm puan jugak dulu. pakai pantiliner, tp sentiasa kering. kdg² je ada keputihan keluar. tapi one day ada spotting darah sikit. bila cek kat dalam, keputihan saya banyak kat dalam, dia tak keluar. jadi doktor bagi ubat sumbat ke dlm miss v.

fatieyah, puan bole masukkan guna alat yg dia kasi. tolak masuk ke dalam miss v.. kalau xda alat, boleh masukkan guna jari. tolak ke dalam. tapi kalau puan x pandai, boleh minta encik suami tlg. lepas dah masuk, jgn bangun lgsg. baring saja dan terus tido.. kalau nk kencing, sebaiknya kencing dulu sblum masukkan ubat. ubat tu ambil masa utk larut dlm miss v

ada je yg keputihan yg jenis banyak dlm vagina. mcm sy bila pki pantyliner mmg keluar tp tak bnyk. bila doctor ambik sample nmpk la keputihan tu byk gila. sy gbs+ & candida. boleh cuba pergi klinik luar utk check ataupon inform nurse dkt kk awak checkup