12 Các câu trả lời

Masa saya pregnant 6week mmg keluar bleeding..trpaksa pergi hospital..kena tahan wad dalam 5 hari..bila scan mmg nmpk kantung tp baby x nmpk lgi..bila fi tnya doc ckp ad normal kadang orng bru pregnant bleeding sbb proses nk lekat..duduk di hospital mmg x mkn ubat ap2 pngsung .mmg doc sruh rest saja jngn bnyk gerak.. lepas kluar hospital still bleeding jgk,2 minggu baru x dak bleeding dah..sis kena bnyakkan rest jngn bt keja berat2 lagi ya.. saya tnggu cukup 12 week n bt appoiment dkt klinik swasta nk scan baby..alhamdulillah nmpk dngupan jntung baby...

Sebenarnya kalau dah pergi jumpa doc and still bleeding lagi better bed rest je kat rumah. 50 50 antara gugur or penempelan embrio. Kalau ulamg alik hospital pun doc akan cakap benda sama buat penat je kan. Saya dah alami sampai ke fresh blood alhamdulillah sekarang dah masuk 20weeks. Bergantung pada rezeki je awak. Kalau rasa cramp cramp tu mayb takde rezeki utk awak.

Kalau spotting takde rasa cramp perut normal ke? Sy pun 10w6d ni bru la ada spotting, sy keluar spotting tpi takde rasa sakit perut dah refer doc jga. Doc suruh dtg 2week lgi utk scan.

ikut pngalaman sy yg baru2 . mula2 kluar spotting blood sja wrna coklat trus pgi hsp doc cek klu kguguran blm ada bukaan smua cuma klu drh byk kluar nt dtg blik hsp katanya . balik ruma 1hri lpas tuh drh kluar nonstop dn punggung skit nda smpat dtg hsp sy kguguran suda btw sis dtg hsp trus yaa . dorang akan pntau juga tuh .smoga sis dan baby baik2 sja 🙏🏻

mcm saya dulu dua kali keguguran sama mcm sis bleeding pergi hosp check ada kantung je dan sebagainya last² mmg tak ada rezeki dia punya sakit mlm tu lepas beberapa hari balik rumah mcm contraction pastu pergi hosp , doc bagi la ubat kuat rahim tapi dah kata rezeki tak ada balik rumah tu petang nak buang air kecil terus keluar kantung nya .

VIP Member

Saya masa 4 weeks ad spotting2 je.. tu tanda embrio nk lekat.. sehari je pstu xde dh.. lps tu 12 weeks bleeding banyak gile full pad dan perut cramp sgt2.. sy trs ke emergency.. doc check baby ok .. tp sy treathen to misscariage.. lps tu doc bg inject.. esok lusa dh ok dh smpai skrg

Pergi emergency terus pun takpa. Kalau boleh tanya je pasal ubat kuatkan rahim. Tapi kerajaan selalunya takkan bagi ubat kuatkan rahim kalau belum nampak heartbeat. Kalau ada duit lebih terus ke swasta je. Jangan tunggu lagi banyak darah keluar. Semoga urusan awak dipermudahkan ya.

macam sya selalu bleeding di awal 3bulan pertama,siap ada sehari tu keluar seketul darah tp sya tdk tunggu lama utk ke klinik swasta sbb takut dan panik,smpai klinik doc scan smua elok tp kena bedrest 3hari mcm tu baru stop..tapi apa-apa pun mmg kena cek dgn doctor ya mama

saya first preggy mcm tu. kalau spotting tu tanda baru nak melekat . tapi kalau makin lama makin banyak darahnya tu kemungkinan tanda² gugur . kalau darah tu sampai penuh pad better terus pergi klinik /hospital . mungkin doc boleh bagi ubat kuatkan rahim .

sama macam sy 4hari lepas keluar bleeding kemaren sy g klinik scan doct ckp janin xmmbesar jntung pun still xnmpk,,smlm sy g hosp naluri scan ikut bawah doct pun cakp benda yg sama ikutkan secepat mgkin doct suruh cuci😢

TapFluencer

pegi hospital terus. kalau threated misscarriage wajib pegi hospital. jgn tgu dah. bwk sekali gmbr yg scan tu.

Câu hỏi liên quan