7 Các câu trả lời

Pengalaman sy pada hari Sebelum bersalin beberapa minggu yg lepas, air ketuban yg sy rasa pada awalnya tu.. Kita rasa mcm air memancut sikit2 then memang bukan air kencing.. Sbb air tu x boleh di tahan, cuma keadaan sy masa tu dlm berbaring mengiring memang sy nak kencing juga masa tu tapi kita dpt bezakan air kencing or air lain yg kuar sendiri.. Bila bangun je, air terus mengalir banyak non stop.. Kalau mcm sis nie risau ketuban leaking je.. Nanti boleh check kat KK or pegi klinik swasta utk scan air ketuban berkurang atau x... Pengalaman lain, air ketuban tu keluar banyak sekali gus selepas mcm rasa ada benda pecah dari dlm or seolah bunyi pop.. Yg pasti air ketuban nie tak dapat nak ditahan2, dia tetap terus keluar sendiri.. Sy doakan Semoga semuanya baik-baik saja.. Aamiin

air ketuban nie dia sentiasa mengalir walau dalam keadaan sikit .. dia tak stop² pagi nie keluar, siang stop .. malam keluar .. tak .. sebab saya dulu gbs + dan masa 36w, subuh² tu bangun tetiba meleleh² kot igt ketuban pecah .. terus pegi pac, ketuban normal .. so apa yg saya ckp memula tu, doktor pac yg ckp .. tapi tak yakin, better rujuk spital terus sis .

sis, mcm mna kita nk detect kita ada gbs ke x ye? apa tanda2 nya?

air ketuban tu dia mengalir panas je. tak rasa nk kencing pon. laju je turun. & banyak. bukan sikit2 mcm kita bersin,terkeluar air. haa gitu la beza

Air ketuban tiada bau dan warna. Cuba bau dulu. Bila dah nk bersalin lendir kita akan jadi cair mcm air juga, ni Dr bg tahu masa saya mengandung dulu.

Boleh. Better awak pergi klinik/hospital untuk check. Sangat sangat bahaya untuk baby bila air ketuban kurang. Jangan lengah ya

ikutkn yg dktor sy bgthu, klau kluar sikit² tu mgkin kputihan atau pn air kencing.. sbab air ktuban klau kluar, turun byk terus tnpa henti..

kalau was2 please terus ke kk. air ketuban leaking ni bahaya. atleast bila doctor dh check kata bukan baru awak lega. jgn tunggu okay🌻

Câu hỏi liên quan