4 Các câu trả lời

Saya tengah Alami sekarang. 34w6d. Walaupun ni Anak kedua, tetap rasa Takut Dan confuse dgn contraction. Saya dari Pagi 4.30 smpai 9 Dia mengeras n Sakit sgt pinggang ke perut. Tapi Dlm gap 10-15min. Dlu Anak first xda mcm ni, lahir2 masa Minggu 35w. Ini Yang Risau yg ke2 awal jgk 😭😭

Cuba google "Lightning Crotch" dia rasa ngilu dan sakit dekat vagina. Bagi saya rasa mcm kena cakar drpd dalam. 3rd trimester common sepatutnya. Saya ritu masa beli barang dapur ada kena lightning crotch tak focus saya cari barang ye. Mcm nak berterabur kencing kt situ 😅

sy pun skrng selalu kena lightning crotch ni. ngilu. tgh solat pun kerut nahan.

sakit tu berterusan ke? if contraction betul,sakit tu dtg sekata..setiap 5minit,10minit..try guna apps contraction tracker..tgk cmne kerap sgt ke x.. kalau x,tu dikira braxton hicks..

Tadi sy tidur kejap pastu sakit tu hilang. Skrg ni dia dtg lagi sakit tu kat bahagian ari-ari / kemaluan sy😅 rasanya ngilu2 sikit mcm tu. Pastu dia hilang then dtg lagi rasa tu. Confused betul sy😅😅 tapi masih awal lagi ni sis.. 31minggu😅😅😅

Sama sis. Msa sy 32week mggu lps sy cerit beret n perut blh kanan sakit sangat. Dh tu pgi2 hilang plk.