16 Các câu trả lời

VIP Member

Boleh makan sikit buat lepas teringin. Saya masa pregnant pun 1st and 2nd trimester tak berani makan durian. Sebab durian ni 'panas'. Masa 1st trimester, saya ada makan seulas je. Tu pun yang dah masak jadi bubur durian. Masa dah 3rd trimester, 7 months nak masuk 8 months, baru berani makan banyak. Tak ingat berapa macam lebih 20 ulas. Tapi bukan lah sekali hadap.. Masa tu dalam masa seminggu, setiap hari makan durian. Dengan husband. Ada juga dalam 5 - 6 biji durian, bukan ulas.😅😂 Tapi effect dia, berat badan naik almost 10 kg dalam masa sebulan. Terus kena buat test air gula. Alhamdulillah normal dan takde gdm.

Hihi tq kak.bgtau..lgpon ad gdm kan..tu yg tkot

Saya dh masuk week 16..bulan 5 aritu sy bedal durian 4x dlm sebulan tu..pastu smlm sy mkn byk..maybe 20 ulas kot (g dusun durian🤦‍♀️). Tp sy berjanji dgn diri saya, selepas ini no more durian smpai bersalin. Cuma alhamdullillahhh sy mengandung ni xde craving sweet things la. So, sy mmg xde la belasah bnda manis. Semoga kita tak naik gula je la 🙏🙏🙏🤭

Boleh..tpi 1 atau 2 ulas shja..jgn lbih..risau pnas kt dlm..mnum guna kulit durian tu blik..pstikn air msak..

boleh makan..mak sy pesan klu boleh 4 ulas je .sy smpai skrg mkn jgn lebih ye

boleh je sis klau tringin sngt,tpi jgn mkn bnyk2,buat lpas mengidam je...

mkn la klu terasa nk mkn. sy hr tu bedal 12 ulas🤣🤣 esok bedal lg 5 ulas.

Sis dah weeks ke berapa masa tu?

Ada baca artikel, boleh makan tapi 2 ulas dlm masa 2 minggu.

Boleh je.. tp jgn la mkn byk sgt. Sekedar rase sudah la😁

Saya mkn..sikit je..2,3 ulas je..buat lps terliur😅

Boleh nak makan..amek la beda lepas tringin..

Ooo.. Ada gdm.. Kena bersabar la.. Nk suruh calit sikit nnti lg ngidam nk mkn..

Câu hỏi liên quan