8 Các câu trả lời

Nl bersalin govt kena ade buku pink..kalo xde siap sedia la kena mrh...slrg ji di wajibkan buka buku pink kk sbb kalo hosp swasta x blh handle dorang akn transfer ke govt..tu yg dokt pakar govt akn mrh la...hehehehe.... Better buat sbb kita x tau situasi kita masa bsalin..nk bsalin swasta tiba masa nk bsalin ade pkara yg x di duga da kena cri hosp tdekatt..kalo xde buku pink dokt nk rujuk mna..kita sakit apa,baby ok ke x... Ade sbb kena ada buku pink...

Buku pink tu ade. Cume sy mula kan dgn g klinik biase dari g kk. Sbb awal2 dlu alahan sy teruk sgt so pk nak senang sy g klinik mane yg boleh diterima ngn hospital gov. Klinik yg sy g tu mmg hospital gov trime. Cume kerisauan sy bile rmai kate better g KK sbb buku pink diorg pun xsama kan. And sy pulak nak senang aje time tu. Pk klu dah hospital gov trime klinik biase ni. Xde la sy nak g kk. Tp lain pulok info bile dah ramai mums yg kongsi pengalaman. Hehehe. Sy pulak bukan taw pape.

Saya buat check up KK & private. KK bagi buku pink utk dipegang & mmg details la report dia.. Private pula x bagi buku, cuma bagi kad appointment je.. Tp private minta jg buku pink dari KK supaya dia bole tulis report kat dlm buku tu.. Kalo nak bersalin kat goverment kena ada buku pink sebab mmg details la.. Kalo xde buku record susah pihak hospital nak monitor progress..

Anak ke 2 saya pun saya folo up check up di private hospital tp di KK government pun saya cek juga dan buka buku pink,ingt nak bersalin di private sbb trauma anak pertama tp ms perut 8 bln doc dari government cek saya kena bersalin secara czer,so pas diskas dgn husband and ayah saya decide bersalin di government,kali tu alhamdulilah ok

Terima kasih byk2 atas info ini. Amat dihargai. ❤

buat je senang cter... Xpening kple... Lgipon kebykn org kite akn buat buku pink kt kk.. Kcuali klu mmg rancang nk besalin kt klnk privte tu... Bettr buat la sis...

Aah. Kan. Sbb kite bukan taw. Tanye mcm2 org. Klu tak tanye pun salah. Tanye pun lg salah. Hahaha. Mcm2 ka org skang. Mtk2 esok sy g nnt takde la pape yg dibebelkan. Huhu.

Sebaik2nya perlu ada. Takut nti hospital swasta tak ada equipment. Mereka hantar ke hos kerajaan. Jadi hos kerajaan akan cek history sis mengandung melalui buku pink tu

Aaa... Hehee

Mmg perlu sis buat bku pink ni ibarat mcm ic utk ibu preggy.buat saja bku pink di kk.nti nk brsalin kt hspital privite pn xde msalah

TapFluencer

Selama check up kat klinik tu ada buku pink tak?

Ade. Tp tak mcm buku pink KK. Mcm kad biase saje. Dlm tu ade jugak catitan Dr. Cuma ape yg merisaukan sy bila ade org berkata hospital akan bebel klu xde buku pink dr KK.

Maaf nk tnya klinik tu under doc Rahaya ke

Aah. Ramai juga kwn sy ckp mcm tu. Tp sbb kan sy mudah gelabah bile diorg kate buku KK pun penting. Tu sy terase nak bertanye. In shaa Allah. Sy start balek buat cek up kat dr rahaya. Sbb dr tu baik n lembut sgt. Pastu Hari2 boleh tgok baby scan. Hehehe tq puan..

Câu hỏi liên quan