13 Các câu trả lời

TapFluencer

Sis kena inform nurse yg jaga sis , mereka akan amik tindakan untuk langkah jaga sis mcm mana . Sebab ibu mengandung ada special care . Rekod kesihatan ibu & baby ketika kena covid ni lain . Tak mcm kita checkup di kk . Saya pernah kena masa trim 2 , tak inform nurse . Buat swab test klinik positive , self quarantine . Nurse tau sebab saya skip appt di kk & mereka nak juga update di cac lagi walaupun update dlm MySejahtera sebab ibu mengandung kena ada rekod . Apa kita alami update nurse atau dlm MySejahtera . Kdg dalam MySejahtera ni bila emergency takut terlepas pandang . Cac akan pantau sis dengan kerap kalau ada rekod dgn kk termasuk seminggu lepas habis quarantine .

Sy kena covid masa hujung 1st trimester. Doc x sarankan panadol active fast etc. Ibu mengandung hanya boleh makan paracetamol shj. Bila rasa btl2 perlu baru saya makan pracetamol. Selain dari tu, sy biar surut sendiri demam tu. If badan panas, ambil asam jawa campur kan dengan air. Ambil kain rendamkan dalam air asam jawa. Lap badan. InsyaAllah demam akan kurang. byk minum kan juice2 . tp tembikai elakkan sbb bg lagi batuk. Orange ok. Alhamdulillah hari ke-4 baru saya okay. Ini mengikut pengalaman saya

Sy pun baru lps kena covid, 19 weeks..sy ada simptom demam, selesema n batuk..sy pergi klinik utk dptkan semua ubt n bagitahu doc nak ubt yg sesuai utk ibu mengandung..sbb xsemua ubt kita boleh mkn tnp ada nasihat doc..selalu cek oksigen guna oxymeter..lg satu sy amalkan air bancuhan lemon n madu, tiap hari minum..batuk pun berkurg..sbb sy kena batuk yg teruk..insyaallah takde apa, sy pun dh sembuh 😊

sy baru lepas kena covid kali kedua masa raya kedua haritu, masa tu sy dah hjung2 first trimester, boleh je makan panadol sis, kena jaga betul2 mkn panadol ikut waktu, untk ubt batuk atau selsema beli ubt untk preggy boleh mkn, selain dari ubt2 tu xdibenarkan, boleh ikhtiar makan madu asli... sy kena covid time tu 5hari je, Alhamdulillah hanya demam biasa, janji air kena minum banyak2...

saya pernah kena trimester kedua selepas raya dan doc kata blh amik dua biji panadol jika sgt perlu utk sehari sahaja dan kerap minum air. Saya amalkan separuh panadol shj dan kerap minum air dan amik mknan herbs dan buah hingga pulih. Kurantine dan rehat secukupnye. Alhamdulillah sembuh

waalaikummuslm ..maaf sy belom ada pengalaman sebegini ..tapi panadol rase sy untuk pregnant tidak ada masaalah ..cuba makan atau benda yang masam seperti buah yang masam ,limau ke dll ..insyaallah semoga diberikan kesembuhan dan kesihatan buat awk dan bayi ..Aamiin

Saya 10week kne.don’t worry sis update je dlm mysejahtera Nnti diorg akan col n jgn lupa tick kita pregnant.Nnti diorg akan col mintk kita ke CAC utk rawatan dn Nnti diorg akan bgi ubat yg bersesuaian dgn kita.

panadol biasa boleh dia mcm paracatemol, yg mcm active fast ke, soluble ke x boleh. awak masak air dgn lemon 1 biji dn cengkih, minumlh sehari 2 to 3x .. sy kena time 1 trimester. hari2 suami bg minum tu..

Saya kena covid trimester 2. Makan panadol biasa ikut saranan doc. Baby bnyk gerak mungkin sbb badan sy pnas sgt suhu, so sy slalu basahkan kain, lap2 kat perut , baru lah baby dediam sikit

sy penah kne thun lps,mse tgh sarat..tp tkda simptom ap2. kne tahan ward jgk 6hri.sbaiknya elakkan drpd mkn panadol. klau paracetamol mybe blh..yg cme dsyorkan oleh klinik/hospital sahaja.