83 Các câu trả lời

semangat sis,harap bersabar..sya bole rasa apa yg sis rasa sebab sya pun preggy dan dduk dgn mertua..time preggy ni sya mmg kurang buat kerja juga dan nasib suami paham dan byk tolong sya..sya jadi serba-salah juga klu tak buat kerja tapi mmg tak larat kan..pernah beberapa kali sya stress yg teramat sangat,sya minta izin suami balik kampung ruma mak sya..

VIP Member

Allahu.. Semoga sis tabah dan terus bersabar.. Cuba bincang dan husband pasal mak nye.. Bukan kita nak pisahkan atau apa, cuma kalau sis berdiam macam ni nanti sis juga yang tak larat.. Alhamdulilah saya pulak jenis menantu cakap direct je kalau rasa tak betul, alhamdulilah suami dngn mertua paham.. Saya doakan semoga hubungan sis dan mertua baik ye😊

bagi pendapat saya, sis kena bincang dengan suami untuk pindah keluar, jangan risau rezeki anak mesti ada. sis doa banyak2😊saya faham sangat keadaan sis memang sangat sangat penat, lepastu tahan sakit hati, sabar ye sis... Buat masa sekarang sis kena buat suami faham kat sis n sis buat pekak je telinga tu bila mak mertua macam tu, demi baby ye sis

Sabarlah sis.. Cuba slow talk dengan suami utk usaha cari rumah sendiri.. Bkn nak pisahkan hbgn mak dgn anak tp demi mnjaga hbgab kite dgn mentua.. Lgpon bila dah bkahwin sbaik2nya tinggal asing.. Buat smntra nie sy doakan moga dipermudahk urusan sis dan dikurniakan kesabaran yg tinggi..bila dtg tekanan bykkan istigfar ya..

sy pn duk rmh MIL..time prggy sy xbt kja..suami yg byk bt..n jiran sblh bgtw sy..MIL sya bgtaw sy..yg hri2 hsbnd sy sediakan mknn utk sy Ala2 Tuan ptri..then sy xbg dh suami sy sdiakan mknn utk sy..sy xnk mak dy cop sy queen cntrol..tp suami sy jwb..Abaikn mak dy..apa jd pn suami sy nk msakkn jgk utk sy..brni halang tgok gn mak2 dy kna

Mak mtua sy pon tgl nan sy..tp alhmdullah dpt suami xde myeblhi mak dia ke apa..kalu mak dia mbebel2 ke ckp sy mls ke apa..sy buat xthu n masuk bilik..tutp pintu hahahah..bolh la tido nan aman..ckup masa kuar bilik..time suami xde ..suami ada sy bru kuar bilik duk depn tgk tv nan mak mtua skli..hahahah

Ala sis berkurung je dlm bilik 1 hari..mintak suami belikan makanan korang mkn sama2 dlm bilik..keluar kalau suami ada..sementara xde baby ni berkurung jelah..rehatkan badan takut effect kat baby..cakap mcm tu kat suami..mertua nak cakap apa lantakkan dia..buat2 xtau je

jahatnya mertua sis. better sebelum bersalin sis kluar dari rmh mertua sis. takut nanti dlm pantang disuruhnya sis bgn sapu cuci satu rumah. Anak masih merah ditonyohnya air masak disuruhnya mkn. Dgn sis pun dia taktahu xfhm erti sakit. aplgi dgn baby. cepat2 kluar sis.

Kalau saya jadi sis , saya balik rumah family saya .. tak sanggup nk telan kata2 mertua yg mulut puaka mcm tu .. dia ingt kita ni kuli ke 24jam nk buat kerja . Sampai nk gi klinik pun dok berkata2 .. semoga Allah bgi hidayah la pda mil sis .. sis doa byk2 ..

VIP Member

Saya advice sis bincang elok2 dengan suami. Cakap awak nak balik rumah mak sendiri and pantang juga situ. Kesian pada badan sendiri and anak dalam perut. Lepas bersalin kang taktau apa pula. Awak tak boleh stress. Harus rehat tido cukup. Tak boleh buat kerja berat.

Câu hỏi liên quan